پنج شنبه 13 بهمن، 1401

کدخبر: 122252 08:51:12 1399-09-10
تقاضای هند برای خرید طلا افزایش یافت

تقاضای هند برای خرید طلا افزایش یافت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تقاضای هند برای خرید طلا افزایش یافت

تقاضای هند برای خرید طلا افزایش یافت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، جشن‌های ازدواج و کاهش قیمت طلا تقاضا برای این فلز گرانبها را در هند افزایش داده است که حاکی از بهبود احتمالی بازار طلا در این کشور است. تقاضا برای طلا در هند در سه ماهه سوم سال جاری میلادی 30 درصد کاهش یافته بود.

طلافروشان هندی پس از مشاهده تقاضای بالا طی جشن دیوالی که در اواسط نوامبر صورت گرفت، به سرعت ذخایر خود را تجدید کردند. البته این روند مثبت می‌تواند نتیجه به تعویق افتادن تقاضا باشد. مشتریان هندی با به تعویق انداختن جشن‌های ازدواج خود در چند ماه گذشته به خاطر محدودیت‌های همه‌گیری ویروس کرونا، خرید طلا را هم به تعویق انداخته بودند.

در حالی که تقاضا برای طلا معمولاً طی جشن دیوالی و فصل جشن‌های ازدواج افزایش می‌یابد، ولی افزایش تمایل مصرف‌کنندگان می‌تواند نتیجه قیمت جذاب این فلز در حال حاضر باشد.

قیمت طلا بیشترین کاهش هفتگی را از اواخر ماه سپتامبر تجربه کرد. قراردادهای فروش طلا در ماه فوریه سال آینده میلادی از 1850 دلار در هر اونس در روز دوشنبه تا 1788.10 دلار در روز جمعه کاهش یافت. قیمت نقدی فروش طلا هم با وجود کاهش ارزش دلار آمریکا پایین آمده است.

طلا از گذشته همواره یک سرمایه‌ ایمن در نظر گرفته می‌شود و ضعف دلار معمولاً قیمت آن را تقویت می‌کند. تقاضا برای جواهرات در هند در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در مقایسه با همین دوره در سال گذشته تقریباً نصف شد. در حالی که طبق گزارش شورای جهانی طلا تقاضا برای این فلز گرانبها یک سوم کاهش یافته است.

در این بین، تقاضای جهانی برای طلا 19 درصد پایین آمده و به 892 تن رسیده است. این رقم پایین‌ترین قیمت فصلی طلا طی یک دهه گذشته است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |