سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 871 14:47:20 1393-01-19
تحلیل تکنیکال روز سه شنبه سیر بهای طلا

تحلیل تکنیکال روز سه شنبه سیر بهای طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تحلیل تکنیکال روز سه شنبه سیر بهای طلا

تحلیل تکنیکال روز سه شنبه سیر بهای طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس امپایر نشان می دهد که افزایش مجدد قیمت طلا در دو روز اخیر خریداران بیشتری را به بازار طلا جذب خواهد کرد و این مساله به نفع قیمت این فلز زرد خواهد بود .
به گزارش سایت طلا،اف ایکس امپایر، به دنبال افزایش نسبی قیمت طلا در دو روز اخیر و افزایش قیمت طلا به بیش از ۱۳۰۰ دلار تقاضا بیشتر شده و سرمایه گذاران زیادی برای خرید به بازارهای بین المللی مراجعه کرده اند.
بر اساس این گزارش سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۸۰ دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح بهترین زمان برای فروش خواهد بود. سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۳۲۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود احتمال افزایش بیشتر قیمتها وجود خواهد داشت.
قیمت جهانی طلا در سه ماه نخست امسال ۶٫۸ درصد و از ابتدای امسال تاکنون ۸٫۱ درصد رشد داشته است. قیمت طلا پس از ثبت رکورد ۱۳۹۲ دلاری در ماه مارس به علت تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای کاهش ۱۰ میلیاردی محرک پولی و احتمال افزایش نرخ بهره بانکی با افت ۱۰۰ دلاری روبرو شد و به کمتر از ۱۳۰۰ دلار رسید.
انتشار گزارش روز جمعه وزارت کار آمریکا بار دیگر قیمت طلا را به بیش از ۱۳۰۰ دلار رسانده است.
از سوی دیگر ، کارشناس ارشد موسسه الیوت ویو تریدر تاکید کرد، گرچه بسیاری از کارشناسان و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که امکان کاهش قیمت طلا به زیر ۱۰۰۰ دلار بسیار کم و ناچیز است ولی به نظر من این احتمال وجود دارد.
به گزارش پایگاه اینترنتی نیوز ایندکس، "آوی گیلبرت" تحلیلگر برجسته موسسه الیوت ویو تریدر تصریح کرد، اکثر کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که قیمت طلا دیگر به سطوح پایین سال ۲۰۱۳ میلادی باز نخواهد گشت. برخی نیز فکر می کنند قیمت طلا به کمتر از هزینه های تولید کنونی آن کاهش نخواهد یافت.
وی در ادامه افزود، به نظر من احتمال کاهش شدید قیمت طلا در بازارهای جهانی همچنان وجود دارد و قیمت این فلز زرد حتی می تواند به کمتر از ۱۰۰۰ دلار در هر اونس نیز برسد. این در شرایطی است که هزینه تولید هر اونس طلا به طور میانگین به ۱۲۰۰ دلار رسیده و بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی معتقدند قیمت طلا به زیر ۱۲۰۰ دلار نخواهد رسید.
قیمت طلا از ۱۹۲۰ دلار در سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی به کمتر از ۱۱۸۰ دلار در آوریل ۲۰۱۳ میلادی در نوسان بوده است. زمانی که قیمت طلا در سپتامبر ۲۰۱۱ به بیش از ۱۹۲۰ دلار رسید برخی کارشناسان از احتمال افزایش قیمت طلا به ۲۰۰۰ دلار سخن گفتند.
وقتی قیمت هر اونس نقره به ۴۵ دلار رسیده بود و من اعلام کردم قیمت نقره به زودی به ۲۶ دلار خواهد رسید خیلی ها من را دیوانه نامیدند. کمتر کسی فکر می کرد قیمت نقره بار دیگر به ۲۲ دلار برسد.
به گزارش طلا ، وی گفت، اکنون نیز که من از احتمال کاهش قیمت طلا به زیر ۱۰۰۰ دلار سخن می گویم بسیاری به من می گویند دیوانه هستم و احتمال کاهش قیمت طلا به زیر ۱۰۰۰ دلار وجود ندارد.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |