شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 2548 15:53:23 1393-03-26
تامین مالی 120 میلیارد تومانی لیزینگ ها از بازار سرمایه

تامین مالی 120 میلیارد تومانی لیزینگ ها از بازار سرمایه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تامین مالی 120 میلیارد تومانی لیزینگ ها از بازار سرمایه

تامین مالی 120 میلیارد تومانی لیزینگ ها از بازار سرمایه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : صالح آبادی از آمادگی سازمان بورس و کمیته فقهی این سازمان برای طراحی ابزارهای جدید مالی ویژه شرکت های لیزینگ خبر داد و تصریح کرد: شرکت های لیزینگ می توانند در این زمینه ابتکارات و پیشنهادات خود را به سازمان بورس ارایه دهند تا راهکارهای لازم برای تامین مالی این شرکت ها از طریق بازار سرمایه مهیا شود

دکتر علی صالح آبادی روزگذشته در همایش لیزینگ، کارآفرینی و توسعه اقتصادی با بیان مطلب فوق افزود: در حال حاضر شش شرکت لیزینگ از مجموع 35 شرکت فعال در این حوزه در بازار سرمایه حضور دارند که ارزش بازاری کمتر از یک درصد بازار سهام را به خود اختصاص داده است.
وی با تاکید بر توسعه فعالیت های شرکت های لیزینگ در بازار سرمایه گفت: در شرایط رکود اقتصادی، حوزه هایی که می توانند تامین مالی در کشور انجام دهند، باید فعالیت های خود را توسعه دهند که بدون شک شرکت های لیزینگ می توانند نقش بیشتری را در این بخش داشته باشند.
سخنگوی سازمان بورس با اشاره به اینکه در حال حاضر سرمایه شرکت های لیزینگ کمتر از 100 میلیارد تومان است، ابراز داشت: این شرکت ها برای توسعه فعالیت های خود می توانند سرمایه خود را افزایش دهند. ضمن اینکه آنها می توانند از طریق روش های جدید تامین مالی در بازار سرمایه فعالیت های خود را توسعه دهند.
وی از آمادگی سازمان بورس و کمیته فقهی این سازمان برای طراحی ابزارهای جدید مالی ویژه شرکت های لیزینگ خبر داد و تصریح کرد: شرکت های لیزینگ می توانند در این زمینه ابتکارات و پیشنهادات خود را به سازمان بورس ارایه دهند تا راهکارهای لازم برای تامین مالی این شرکت ها از طریق بازار سرمایه مهیا شود.
صالح آبادی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بخش عمده فعالیت های شرکت های لیزینگ در بخش خودرو و مسکن متمرکز شده، اما این شرکت ها می توانند در بخش های جدید حضور یافته و منابع جدیدی را وارد اقتصاد کنند.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ابراز داشت: بدون شک حضور شرکت های لیزینگ در بازار سرمایه آن ها را با فرهنگ این بازار آشناتر خواهد کرد تا آنها بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق بازار سرمایه تامین کنند تا بتوانند تنوع فعالیت های خود را در کشور افزایش دهند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |