یکشنبه 19 آذر، 1402

کدخبر: 2066 15:14:14 1393-03-04
تاثیر گزارش اقتصاد آمریکا و اروپا بر نرخ طلا

تاثیر گزارش اقتصاد آمریکا و اروپا بر نرخ طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تاثیر گزارش اقتصاد آمریکا و اروپا بر نرخ طلا

تاثیر گزارش اقتصاد آمریکا و اروپا بر نرخ طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

  گروه بازارپول : تازه ترین تحلیل فاندمنتال اف ایکس امپایر نشان می دهد که انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا و منطقه یورو طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر روند تحولات قیمت طلا خواهد داشت .
به گزارش سایت طلا،اف ایکس امپایر، انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا تاثیر چندانی بر قیمت طلا در هفته گذشته نداشته و قیمت این فلز زرد در سطح ۱۲۹۲ دلاری تثبیت شده است. قیمت طلا طی هفته گذشته با کاهش ۰٫۱ درصدی روبرو شده است.
بر اساس این گزارش انتشار آمارهای مربوط به بهبود وضعیت بخش مسکن آمریکا موجب افزایش شاخص سهام بورس وال استریت شد و این مساله تاثیر زیادی بر کاهش ۳٫۳۰ دلاری قیمت هر اونس طلا در آخرین لحظات مبادلات روز جمعه داشته است.
میزان فروش مسکن در آمریکا با رشد ۶٫۴ درصدی روبرو شده که این میزان افزایش از اکتبر سابقه نداشته است. به نظر می رسد تصمیم دولت هند برای لغو محدودیت واردات طلا نیز در روزهای آینده تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت این فلز زرد خواهد داشت.
وضعیت ذخایر صندوق اس پی دی آر و همچنین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اوکراین نیز از سایر عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت طلا خواهد بود.
انتشار آمارهای اقتصادی مربوط به منطقه یورو به خصوص اقتصاد آلمان نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. اعتماد اقتصادی در بین شرکت های آلمانی طی ماه می به پایین ترین حد خود در ۵ ماه اخیر رسیده است و این مساله ممکن است نشانگر کاهش رشد اقتصادی آلمان در سه ماه دوم امسال باشد.
همچنین ؛ تحلیل‌گران بازار امیدوار هستند که نتایج انتخابات اوکراین در روز یکشنبه،‌ انقضای اختیارات معاملات ماه ژوئن در روز سه‌شنبه، در نهایت باعث خروج بازار از دامنه محدود تجاری از ماه مارس تاکنون، خواهد شد.
براساس آخرین آمار، طلا برای تحویل در ماه ژوئن با کاهش ۰٫۱۳ درصدی در طی هفته گذشته به سطح ۱۲۹۱٫۷۰ دلار رسید. نقره برای تحویل در ماه می با کاهش ۰٫۴۶ درصد به سطح ۱۹٫۴۱۸ دلار در هر اونس رسید.
در هفته آینده بازارهای آمریکا و انگلستان به دلیل تعطیلات رسمی در روز دوشنبه تعطیل هستند.
از میان ۲۲ نفر شرکت کننده در آمارگیری هفتگی کیتکو، ۹ نفر رای به افزایش قیمت؛ ۷ نفر رای به کاهش و ۶ نفر رای به ثبات یا نوسانات اندک قیمت‌ها دادند.
در پی نا امیدی بسیاری از سرمایه‌گذاران نسبت به بازار طلا، قیمت‌های طلا در محدوده ۱۲۸۰ تا ۱۳۱۵ دلار در هر اونس در حال نوسان بود. اما با توجه به انتخابات روز یکشنبه در اوکراین، اخبار این منطقه می‌تواند نقش یک کاتالیزور افزایشی در بازار طلا را ایجاد کند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |