شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 11007 16:47:58 1393-12-17
بیمه گذاران به دنبال بیمه‌های ارزان نباشند

بیمه گذاران به دنبال بیمه‌های ارزان نباشند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بیمه گذاران به دنبال بیمه‌های ارزان نباشند

بیمه گذاران به دنبال بیمه‌های ارزان نباشند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

توصیه یک کارگزار رسمی بیمه:

بیمه گذاران به دنبال بیمه‌های ارزان نباشند

گروه نهاد های مالی: یک کارگزار رسمی بیمه مزایای خدمات شرکت‌های کارگزاری بیمه را تشریح کرد و از بیمه گزاران و بیمه گران خواست تا به کارگزاران بیمه اعتماد کرده و به صورت رایگان از خدمات و مشاوره‌های این شرکت‌ها استفاده کنند تا بیمه گذاران بتوانند بیمه نامه های مناسبی خریداری کنند. خسرو حداد -مدیر عامل کارگزاری رسمی بیمه تامین زندگی فردا- در یک نشست خبری گفت: کارگزار بیمه فردی است که معاملات بیمه ای را با تخصص ویژه مدیریت کرده و بین بیمه گزار و بیمه گر رابطه سالمی برقرار کند و نیازهای بیمه ای بیمه گذاران را تشخیص داده و آن را با نرخ مناسب به مشتری ارائه دهد.

وی به ناچیز بودن سهم کارگزاران بیمه در کشور اشاره کرد و افزود: از 10 سال گذشته که از فضای دولتی صنعت بیمه خارج شدیم تاکنون بیش از 20 شرکت در این صنعت حضور دارند اما باید این صنعت را به سمت فعالیت کارگزاری سوق دهیم زیرا دردنیا 85 درصد بازار بیمه در دست کارگزاران رسمی بوده ولی درایران سهم کارگزاران از بازار بیمه بسیار ناچیز بوده و تنها دو درصد است. بنابراین یکی از قدم های بزرگ دراین راستا این است که سهم کارگزاران رسمی را از بازار بیمه افزایش دهیم. حداد با بیان این‌که کارگزاران رسمی تنظیم کننده بازار هستند، عنوان کرد: یکی از مشکلات صنعت بیمه این است که طی سال های گذشته نرخ شکنی‌های غیر اصولی صورت گرفته است به طوری که هم اکنون برای چند شرکت بیمه بحران‌هایی ایجاد شده که حاصل ارزان فروشی است.

مدیر عامل کارگزاری رسمی بیمه تامین زندگی فردا تاکید کرد: بیمه گذاران باید هشیار باشند که دنبال خرید بیمه های ارزان نروند زیرا فروش بیمه ارزان یعنی نگرفتن خسارت و بسیاری از بیمه گذاران زمانی که بیمه ارزان خریداری می کنند احساس موفقیت دارند ولی این اشتباه است زیرا بیمه نرخ مشخصی داشته و بیمه گذاران باید به پایین بودن نرخ آن شک کنند و به دنبال بیمه با کیفیت باشند. وی عنوان کرد: یکی از مشکلات دیگری که در صنعت بیمه وجود دارد این است که شرکت های بیمه به فکر خدمات کمک رسانی برای ارائه خدمات به مشتریان نبوده و توفیق زیادی در این خصوص حاصل نشده است این درحالی است که در دنیا شرکت های خدماتی درکنار شرکت های بیمه فعالیت می‌کنند؛ بنابراین برای جمع آوری پول از دست مردم باید به خانه بیمه گذاران رفته و به آن‌ها خدمات ارائه کنیم چون بازار رقابتی راهی جز این برای ما باقی نمی گذارد.

مدیر عامل این شرکت کارگزاری اضافه کرد: در این راستا شرکت کارگزاری بیمه تامین زندگی فردا در سال آینده قصد دارد بیمه نامه ها را همراه خدمات به بیمه گذاران ارائه دهد و در تلاش است تا به دو هدف ایجاد ارزش افزوده در خدمات برای مشتریان و نگهداری قیمت های مناسب برای آنها برسد. وی با بیان این‌که یکی از هدف‌های این کارگزاری استفاده از ظرفیت های موجود برای حرفه ای کردن خدمات کارگزاری در سطح ایران و منطقه است، عنوان کرد: این شرکت کارگزاری کلیه خدمات شرکت های بیمه را تضمین کرده و پاسخگوی مشتریان است به طوری که طبق ماده 67 قانون بیمه موسسات بیمه نمایندگان و کارگزاران رسمی مسوول جبران خسارت شرکت‌های بیمه هستند. حداد عنوان کرد:‌شرکت کارگزاری بیمه تامین زندگی فردا علاوه بر خرید بیمه نامه‌های مختلف از شرکت های بیمه، امتیازهای ارزش افزوده دیگری را به بیمه گذاران ارائه می دهد به طوری که ما به مشتریان می گوییم با ضمانت خدمات پس از فروش بیمه را خریداری کنند.

وی یادآور شد: درحال حاضر 600 کارگزار در بیمه مرکزی دارای مجوز هستند که 50 درصد آن ها فعال نبوده و مابقی نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری در مجموعه‌های خود دارند با این حال امیدواریم که شرکتهای مشابه ما در سطح کشور افزایش پیدا کنند تا نظام واسطه گری بیمه حرفه ای شود. مدیر عامل کارگزاری رسمی بیمه تامین زندگی فردا با بیان این‌که کارگزاران رسمی بیمه تنظیم کننده رفتار تولیدکننده و مصر‌ف‌کننده هستند، گفت: ما حق الزحمه خود را از بیمه گر دریافت کرده و سرویس های رایگان به مشتریان ارائه می دهیم. وی هدف دیگر این شرکت کارگزاری را راه اندازی مرکز پژوهش های بیمه ای در سال آینده دانست و عنوان کرد: حرکت های پژوهشی صنعت بیمه کافی نبوده و پروژه‌های پژوهشی در این صنعت در حال انجام است تا به اطلاع صنعت بیمه و مشتریان برسد.به طوری که در طراحی بیمه نامه‌های جدی، نرخ گذاری‌ها ، رفتار مصر‌ف‌کننده ونحوه تغییر فرایندهای ارزی خدمات بیمه اقداماتی درحال انجام است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |