سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 1566 14:43:39 1393-02-08
بازگشت اعتماد به بازار سرمایه

بازگشت اعتماد به بازار سرمایه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بازگشت اعتماد به بازار سرمایه

بازگشت اعتماد به بازار سرمایه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : عضو هیات مدیره مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه معتقد است در ماه های اخیر ترس از ریزش قیمت سهام مهمترین دلیل افت بازار بود اما همه سرمایه گذاران حتی گروه هایی که اقدام به فروش کرده بودند به ارزندگی و پتانسیل های سهام بنیادی اعتقاد داشتند .
احسان رضاپور ، عضو هیات مدیره مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه با تاکید بر اینکه رفع ابهام های موجود در بازار سرمایه مهترین عامل رشد این بازار است، گفت: اگر استراتژی صندوق توسعه بازار سرمایه حمایت از این بازار با نگاه بلند مدت باشد، به طور قطع رشد بازار سرمایه نیز ادامه دار خواهد بود.
این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه افزایش نرخ سود سپره های بانکی در ماه های گذشته مهمترین عاملی بود که به بدنه بازار سرمایه لطمه زد، ادامه داد: این روزها زمزمه کاهش این نرخ قدرت گرفته است و این اتفاق می تواند مهمترین دغدغه سرمایه گذاران بورسی را برطرف کند.
وی با اشاره به اینکه مشخص شدن قیمت بنزین و رفع ابهام از نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی، نگرانی دیگر سرمایه گذاران بود که برطرف شد، ادامه داد: صندوق توسعه بازار این روزها با سرمایه گذاری در سهام بنیادی و مناسب با نگاه بلند مدت باعث شده تا سرمایه گذاران حقیقی بتوانند با اطمینان بیشتری اقدام به خرید سهام کنند.
این کارشناس بازار سرمایه معتقد است در ماه های اخیر ترس از ریزش قیمت سهام مهمترین دلیل افت بازار بود اما همه سرمایه گذاران حتی گروه هایی که اقدام به فروش کرده بودند به ارزندگی و پتانسیل های سهام بنیادی اعتقاد داشتند.
رضاپور ادامه داد: ورود صندوق توسعه بازار سرمایه به بورس باعث شده تا نگرانی سرمایه گذاران از کاهش قیمت سهام از بین برود و آنها دیگر نگران افت قیمت ها نباشند.
این کارشناس بازار افزایش نگاه مثبت به بازار سرمایه را عاملی دانست که باعث می شود سرمایه گذاران راحت تر اقدام به خرید و فروش سهام کنند.
وی ادامه داد : ماندگاری این منابع جدید با نگاه بلند مدت در بازار باعث کاهش هیجان های مقطعی و مدیریت بهتر بازار می شود.
وی با اشاره به سیگنال های مثبت در عرصه سیاسی افزود: علاوه بر اینها چشم انداز رکودی در سایر بازارها قطعا به رونق بورس کمک می کند.
رضاپور خاطرنشان کرد: در بازارهای موازی انتظار جهش قیمتی وجود ندارد و به همین دلیل نگرانی برای خروج دوباره سرمایه از بازار سهام وجود ندارد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به احتمال کاهش سود بانکی، افزود: نزدیک شدن به فصل مجامع نیز از دیگر عوامل آغاز دور صعودی بازار سرمایه است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |