پنج شنبه 16 آذر، 1402

کدخبر: 1383 14:33:32 1393-02-01
بازار سهام تشنه افزایش شفافیت است

بازار سهام تشنه افزایش شفافیت است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بازار سهام تشنه افزایش شفافیت است

بازار سهام تشنه افزایش شفافیت است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : بورس بیش از آنکه نیاز به تزریق نقدینگی نیاز داشته باشد، برای بازگشت به روزهای رونق به افزایش شفافیت و مشخص شدن تبعات برخی  تصمیمات کلان و اثر گذار در بازار سرمایه و ثبات در سیاست ها و تصمیم گیری مسوولان نیاز دارد .
عباس نیکچری مدیرعامل کارگزاری بانک ملت درخصوص حمایت از بازار سرمایه با تزریق نقدینگی گفت: این تصمیم در شرایط فعلی تصمیم خوبی برای بازار بود و می تواند اثرات مثبتی در بازار بگذارد اما بازار بیش از تزریق نقدینگی، به افزایش شفافیت و رفع ابهام نیاز دارد.
وی افزود:  ابعاد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها برای صنایع و تولید کنندگان داخلی فقط در بخش هزینه ها تا حدی روشن شده است در حالیکه مشخص نیست بر اساس قانون هدفمندی این بار قرار است از محل صرفه جویی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به تولید چه کمکی شود.
این کارگزار قدیمی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را مشروط به شفاف شدن ابهامات فوق برای بازار سرمایه مثبت ارزیابی کرد و گفت: هدفمندی یارانه ها اگر همراه با افزایش قیمت محصولات تولیدات داخلی باشد قطعاً می تواند افزایش قیمت حامل های انرژی و هزینه شرکت ها را پوشش بدهد و مانع ضرر شرکت ها شود.
نیکچری اظهار داشت: همه بازار در انتظار نتایج برگزاری مجامع شرکت ها هستند در مجامع به طور روشن مشخص می شود که شرکت ها در طول سال گذشته چقدر توانستند به انتظارات سهامداران خود در واقعیت پاسخ بدهند و همین امر می تواند در صورت روشن شدن ابهامات سال جاری دورنمای بازار سرمایه را در سال 93 روشن کند.
مدیر عامل کارگزاری بانک ملت خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه متولی صنعت در کشور باید به طور مشخص ابعاد فاز دوم هدفمندی یارانه ها بر صنایع داخلی را روشن کند ثبات در سیاست ها و تصمیمات مدیران و مسوولان عامل مهمی در حمایت از بازار سرمایه است. بازار نیاز به افزایش شفافیت و اعتماد دارد.
وی افزود: اعتماد بازار در گروی ثبات مسوولان در تصمیم گیری هایشان است تا بتوانند برای یک بازه مشخص از کوتاه مدت تا بلند مدت و با ریسک منطقی  وارد بازار شوند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |