شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 10544 16:03:24 1393-12-03
ایران اولین قدرت نظامی و دفاعی در منطقه است

ایران اولین قدرت نظامی و دفاعی در منطقه است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ایران اولین قدرت نظامی و دفاعی در منطقه است

ایران اولین قدرت نظامی و دفاعی در منطقه است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

معاون پارلمانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن انتقاد از وضعیت بودجه دفاعی و داشتن رتبه هشت در منطقه، گفت:

این در حالی است ایران اولین قدرت نظامی و دفاعی در منطقه است.
به گزارش ایسنا، محمدرضا طلایی نیک معاون پارلمانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه علنی امروز مجلس، هنگام بررسی بند مربوط به تعیین جریمه غایبان خدمت سربازی در بودجه، اظهار کرد: این موضوع و پیشنهاد آن در لایحه دولت با مشورت و هماهنگی نیروهای مسلح به صورت توافق شده آمده است.
وی با تاکید بر اینکه بحث جریمه غایبین مطرح است نه اصلاح قانون نظام وظیفه، گفت: اگر فردی در سن ۳۵ سالگی وارد خدمت سربازی شود آن شخص برای نیروهای مسلح کارآیی ندارد اما باید به این سوال پاسخ داد که آیا جریمه کردن آنها کمکی به بنیه دفاعی است یا خیر؟
معاون پارلمانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: افراد غایب از محرومیت‌هایی مانند عدم داشتن گواهینامه و گذرنامه برخوردار هستند اما حاضر نیستند وارد خدمت سربازی شوند و ما در شرایط بد و بدتر قرار داریم لذا با این حکم همه مسائل قابل حل است.
طلایی‌نیک با بیان اینکه جریمه نوعی بازدارندگی است، گفت: اگر با ارقام منطقی جریمه اعمال شود کسانی که می‌خواهند غیبت کنند یا باید چنین جریمه‌ای را بپردازند یا باید به سربازی بروند لذا با این قانون تکلیف آنها نیز تعیین می‌شود، در واقع وجود غایبین کمکی به نیروهای مسلح نمی‌کند اما تکلیف آنها را روشن می‌کند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |