پنج شنبه 20 بهمن، 1401

کدخبر: 136545 15:50:22 1399-12-19
اقتصاد انگلیس به شرایط قبل از بحران کرونا باز نمی‌گردد

اقتصاد انگلیس به شرایط قبل از بحران کرونا باز نمی‌گردد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اقتصاد انگلیس به شرایط قبل از بحران کرونا باز نمی‌گردد

اقتصاد انگلیس به شرایط قبل از بحران کرونا باز نمی‌گردد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد کشورش می‌تواند نوری در انتهای تونل تاریک کرونا ببیند ولی اقتصاد هرگز به سطح قبل از این بحران باز نمی‌گردد.

وی گفت تغییر در الگوی هزینه‌ها و کار که از ابتدای قرنطینه‌ها و محدودیت‌های کرونایی در سال گذشته به وجود آمده دائمی خواهند شد.

بیلی عقیده دارد اقتصاد انگلیس تجربه دردناکی را پشت سر گذاشته است ولی پیش‌بینی می‌کند آثار به جای مانده از این بحران که در 300 سال گذشته بی‌سابقه بوده کمتر از آسیب‌های وارد شده از سقوط صنعت در دهه 1980 و اوایل دهه 1990 باشد.

رئیس بانک مرکزی انگلیس گفت لازم است سرمایه‌گذاری برای محدود کردن آسیب‌های بلند مدت افزایش یابد ولی بانک مرکزی به دنبال تصمیم تمدید طرح مرخصی اجباری، پیش‌بینی خود از اوج بیکاری تا پایان سپتامبر را پایین آورده است. گزارش مالی این بانک در فوریه نشان می‌داد نرخ بیکاری در انگلیس تا 7.5 درصد افزایش می‌یابد ولی بیلی گفت این پیش‌بینی تغییر خواهد کرد.

وی عقیده دارد بی‌ثباتی بسیاری در مورد ادامه تغییرات اقتصادی ساختاری ایجاد شده طی سال گذشته وجود دارد و شرایط اقتصاد کاملاً به قبل از بحران کرونا باز نمی‌گردد.

وی اظهار داشت:«مسلماً دورکاری های بیشتری نسبت به گذشته خواهیم داشت و خریدهای آنلاین ادامه پیدا می‌کنند چون عادت های جدید به وجود آمده تا حدی پایدار شده‌اند و از بین بردن آنها زمان می‌خواهد».

بیلی اعلام کرد بانک مرکزی انگلیس مقدمات لازم برای افزایش نرخ بهره یا کاهش آن را فراهم می‌کند و همه چیز بستگی به نحوه بهبودی از آخرین قرنطینه‌های اعمال شده دارد. «یک حس فزاینده خوش‌بینی در بازارها و مصرف‌کنندگان به وجود آمده است.

نرخ ابتلا به ویروس کرونا رو به کاهش است و برنامه واکسیناسیون یک موفقیت بزرگ بوده است. بنابراین می‌توان در انتهای تونل کرونا یک نور روشن را دید».

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |