سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 12762 13:53:52 1394-02-30
اخبار کوتاه کسب و کار ۳۱ اردیبهشت

اخبار کوتاه کسب و کار ۳۱ اردیبهشت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه کسب و کار ۳۱ اردیبهشت

اخبار کوتاه کسب و کار ۳۱ اردیبهشت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مجلس با هرگونه افزایش قیمت خودرو مخالف است

خودروسازان قصد دارند شرایطی را فراهم کنند که قیمت خودرو بازهم افزایش پیدا کند و مدیران دو غول بزرگ خودروسازی مهم‌ترین زمینه سازان افزایش قیمت خودرو هستند و از ماههای قبل با اظهار نظر در این زمینه سعی در رسیدن به هدف خود را دارند.علی علی‌لو ، در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به این پرسش که آیا درخواست افزایش ۱۵درصدی بهای خودرو از سوی شرکت سایپا پذیرفته خواهد شد یا خیر؟، گفت: در حال حاضر هیچ گونه افزایش قیمتی از سوی خودروسازان به صلاح نیست و مجلس با اینگونه درخواست‌ها موافقت نخواهد کرد.وی افزود: رئیس شورای رقابت چندی پیش به استناد گزارش تحقیق و تفحص خودروسازان و به اتکا به مفاد این گزارش اعلام کرد که خودروسازان نباید هیچ گونه ادعایی برای افزایش بهای خودرو داشته باشند.

کاهش نرخ یورو تاثیری بر قیمت خودرو ندارد

مدیرعامل پارس خودرو گفت: خودروسازان از ارز مبادلاتی استفاده می‌کنند بنابراین کاهش نرخ یورو تاثیری بر کاهش هزینه‌های آنها ندارد.آقامحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این‌که رییس شورای رقابت اعلام کرده با توجه به کاهش نرخ یورو قیمت برخی از خودروهای ارز‌بر باید ارزان شوند؟ اظهار کرد: خودروسازان عمدتا برای واردات قطعات CKD از ارز مبادلاتی استفاده می‌کنند که البته ارز مبادلاتی در سال جاری نیز افزایش قیمت داشته است. بنابراین از این ناحیه قطعا امکان کاهش قیمت وجود ندارد.

تهدید به خلع‌ید مزارع پرورش میگو به جای تامین امنیت!

مدیرعامل اتحادیه پرورش‌دهندگان میگو سیستان ‌و بلوچستان مدعی شد که فرماندار چابهار به جای تامین امنیت مزارع پرورشی، تولید‌کنندگان را تهدید می‌کند که اگر مزارع خود را اجاره ندهند و راه‌اندازی نکنند اراضی آنها را خلع ید می‌کند.کیوان رهبران در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مهم‌ترین مشکل پرورش‌دهندگان میگو در سایت گواتر چابهار نداشتن نقدینگی است و در کنار آن امنیت و سرقت هم مزید برعلت شده است و فرماندار چابهار به جای تامین امنیت مزارع پرورشی، واگذاری و اجاره این مزارع را پیشنهاد کرده است.

کشف ۱۹۰مورد جعل کالای استاندارد در کشور

معاون سازمان ملی استاندارد گفت:‌ در سال گذشته ۱۹۰مورد جعل کالاهای استاندارد در کشور شناسایی و برای تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.علی اباذری اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد کنترل و نظارت همه‌جانبه‌ای بر واحدهای تولیدی و خدماتی در کشور دارد تا کالاها و خدمات ارائه شده براساس شاخصه‌های استاندارد ملی ارائه شود.

 
 
 
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |