یکشنبه 16 بهمن، 1401

کدخبر: 5721 16:49:08 1393-07-13
احمد شيرزاد : دولت احمدي‌نژاد براي عدم پاسخگويي پر و بال مجلس را کند

احمد شيرزاد : دولت احمدي‌نژاد براي عدم پاسخگويي پر و بال مجلس را کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
احمد شيرزاد : دولت احمدي‌نژاد براي عدم پاسخگويي پر و بال مجلس را کند

احمد شيرزاد : دولت احمدي‌نژاد براي عدم پاسخگويي پر و بال مجلس را کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

 برخي دور دولت‌هاي نهم و دهم هاله‌اي از مصونيت کشيدند در حالي که در اين هاله انواع فرصت طلبي‌ها اتفاق افتاد و روي پرونده‌هاي زيادي با مصلحت انديشي سرپوش گذاشته شد. آنچه در دولت قبل رخ داد را ديگر نمي‌توان کتمان کرد.

يک فعال سياسي اصلاح طلب با بيان اينکه آنچه در دولت قبل رخ داده را نمي‌توان کتمان کرد،‌گفت: دولت احمدي‌نژاد براي عدم پاسخگويي پر و بال مجلس را کند.
احمد شيرزاد در گفت‌وگو با ايلنا در مورد رانت هفت هزار ميلياردي در دولت دهم که اخيرا توسط برخي از نمايندگان مجلس مطرح شده است، گفت: لازم است در اينجا يادآوري کنم که محمد رضا رحيمي معاون اول دولت احمدي نژاد زماني که رئيس ديوان محاسبات بود اعلام کرد که پاک‌ترين دولت تاريخ ايران نيازي به داشتن ديوان محاسبات ندارد و اگر قرار باشد پيامبري بيايد آن احمدي نژاد است. اما امروز شاهد هستيم که پشت اين جملات تهجرگرايانه چه اتفاقاتي رخ داده است.
وي افزود: طبيعي است دولتي که خود را از نظارت مصون بداند و امکان نقد آن در مجلس و مطبوعات وجود نداشته باشد چنين مفاسدي را نيز به بار مي‌آورد. برخي دور دولت‌هاي نهم و دهم هاله‌اي از مصونيت کشيدند در حالي که در اين هاله انواع فرصت طلبي‌ها اتفاق افتاد و روي پرونده‌هاي زيادي با مصلحت انديشي سرپوش گذاشته شد. آنچه در دولت قبل رخ داد را ديگر نمي‌توان کتمان کرد.
اين فعال سياسي اصلاح طلب در ادامه خاطر نشان کرد: ذات برخي از اصولگرايان بحث نظارت را بر نمي‌تابد در حالي که اگر نظارت عمومي حذف شود و برخي خود را از سوال و جواب مصون بدانند، بروز چنين مفاسدي تعجب برانگيز نخواهد بود. احمدي نژاد هم مثل ساير مردم از عصمت ذاتي برخوردار نيست بنابراين نهادهاي نظارتي بايد به وظيفه خود عمل کنند.
وي گفت: اميدوارم اين اتفاقات درسي براي افراطيون شده باشد. دولت‌هاي نهم ودهم براي عدم پاسخگويي خود پر و بال مجلس را کند در اين زمينه دستگاه قضا نيز بايد پاسخگو باشد. نمي‌توان با اين تفکر که قوه قضاييه داراي استقلال است آن را از پاسخگويي مصون دانست.
شيرزاد با تاکيد براينکه قوه قضاييه بايد قاطعانه با مفاسد برخورد کند، گفت: مصلحت‌هاي سياسي نمي‌تواند رافع برقراري عدالت باشد. عدل و انصاف ايجاب مي‌کند در زمينه فساد هفت هزار ميلياردي نيز هر کسي در هر سمتي درگير آن بوده امروز پاسخگو باشد. قوه قضاييه ومجلس هر چند با تاخير اما بايد امروز پاسخ بدهند که چرا در گذشته در مواجه با اين مفاسد قصور کرده اند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |