یکشنبه 16 بهمن، 1401

کدخبر: 5155 14:32:51 1393-06-22
اجلاس پاريس صوري است

اجلاس پاريس صوري است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اجلاس پاريس صوري است

اجلاس پاريس صوري است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به برگزاري اجلاس ضد ترورسيم پاريس گفت: اين اجلاس و ائتلاف عليه داعش، اجلاس و ائتلافي صوري است نياتي خاص در پشت پرده دارد.
محمد صالح جوکار عضو کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با   مهر، با اشاره به عدم دعوت از ايران براي حضور در اجلاس ضد تروريسم پاريس گفت: اين اجلاس و ائتلاف عليه داعش، يک ائتلاف صوري است. اين گونه اقدامات و اجلاس ها در واقع براي مبارزه با داعش نيست ولي بانيان آن نيات ديگري در پشت پرده دارند.
وي افزود: تجربيات گذشته هم نشان داده است زماني که آمريکايي ها خواسته اند در منطقه حضور بيشتري داشته باشند به دنبال بهانه هاي اين چنيني بوده اند، اين گونه اجلاس ها نيز براي تامين اهدافشان است. آمريکايي ها نيروهاي داعش را براي بي ثباتي در منطقه حمايت کردند و تحت آموزش هاي خود قرار دادند.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاکيد بر اينکه منافع آمريکا در بي ثباتي جهان اسلام است، ادامه داد: از آن جايي که اکنون تهديدات داعش  به سمت حاميان آنها رفته است، قصد محدود کردن اين گروهک را دارند.
جوکار همچنين با اشاره به سفر پنج روزه رييس جمهور به کشورهاي منطقه و حضور وي در اجلاس شانگهاي گفت: کشورهاي عضو شانگهاي ظرفيت اقتصادي خوبي دارند و اين کشورها مي توانند تاثيرات جدي دراقتصاد دنيا بگذارند. ارتباط با اين کشورها براي ايران فرصت محسوب مي شود.
نماينده مردم يزد با اشاره به شرايط منطقه ادامه داد: با توجه به شرايط کنوني منطقه به خصوص در قفقاز، آسياي ميانه و روسيه ايران مي تواند با ديپلماسي فعال نقش پررنگي در منطقه داشته باشد و با عقد پيمان نامه ها وقراردادها جايگاه خود را در منطقه تثبيت کند.
وي تاکيد کرد: کشورهاي منطقه نقش مهمي در اقتصاد دنيا خواهند داشت، ايران بايد نفوذ خود را در منطقه بيشتر کند و سفرهايي اين چنيني رييس جمهور ، ما را به هدفمان نزديک مي کند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |