دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 7504 15:21:25 1393-09-08
آهنی: از غنی‌سازی صرف نظر نمی‌کنیم

آهنی: از غنی‌سازی صرف نظر نمی‌کنیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
آهنی: از غنی‌سازی صرف نظر نمی‌کنیم

آهنی: از غنی‌سازی صرف نظر نمی‌کنیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

سفیر ایران در پاریس تاکید کرد: ایران از غنی‌سازی صرف‌نظر نخواهد کرد. این حقی است که برای هر کشوری که پیمان ان پی تی را امضا کرده در نظر گرفته شده است در حالیکه رژیم صهیونیستی همواره از پیوستن به این پیمان سر باز زده است.

به گزارش ایسنا، علی آهنی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در گفت‌وگو با روزنامه اوپینیون در پاسخ به این سوال که آیا تمدید مذاکرات در وین به معنای شکست است، گفت: نه، ما در ماههای گذشته پیشرفت هایی کرده ایم. ولی مذاکرات از سوی برخی در منطقه که تلاش دارند با انتشار تبلیغاتی بی اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران دسترسی به توافق را با اخلال مواجه کنند مواجه شده است. برنامه هسته‌ای نظامی در دکترین دفاعی ما جایی ندارد زیرا ما فکر نمی کنیم که حتی هسته ای نظامی تاثیر بازدارندگی داشته باشد. رژیم صهیونیستی اسرائیل بمب اتمی دارد ولی با این حال در مقابله با حماس در نوار غزه شکست خورده است. ما می‌خواهیم فناوری هسته ای غیر نظامی را به دست بیاوریم تا اقتصاد خودمان را به خصوص در زمینه بهداشت و تولید برق توسعه دهیم.

وی درباره عوامل بلوکه شدن مذاکرات هسته‌ای گفت: ما موفق نشدیم در زمان مقرر درباره ظرفیت غنی‌سازی و تعداد سانتیرفیوژها و تقویم برداشته شدن تحریم ها به توافق برسیم. در دسامبر مذاکرات در سطح فنی از سر گرفته می‌شوند تا به تفاهمی که به امضای توافق نهایی منجر شود برسیم. مطمئنا ایران از غنی سازی صرفنظر نخواهد کرد. این حقی است که برای هر کشوری که پیمان ان پی تی را امضا کرده در نظر گرفته شده است در حالیکه رژیم صهیونیستی همواره از پیوستن به این پیمان سر باز زده است.

سفیر ایران در پاریس درباره اینکه اکثریت کنگره آمریکا در ژانویه آینده در اختیار جمهوری خواهان قرار می‌گیرد، افزود: این مذاکرات همواره از سوی لابی‌های مختلف و اپوزیسیون با اخلال مواجه شده است. این به عهده رئیس‌جمهور اوباما است که با آن مقابله کرده و راه حل‌هایی را بیابد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کاهش قیمت نفت وسیله‌ای از سوی آمریکا و عربستان سعودی برای اعمال فشار به ایران است؟ ، تصریح کرد: بیش از ایران، هدف تضعیف اقتصاد روسیه در شرایط تنش میان روسیه و غرب است. قدرت‌های بزرگ می‌خواهند صادرات انرژی روسیه را مختل کنند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |