چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 2062 15:11:32 1393-03-04
آتیه‌سازان حافظ مجوز فعالیت ندارد

آتیه‌سازان حافظ مجوز فعالیت ندارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
آتیه‌سازان حافظ مجوز فعالیت ندارد

آتیه‌سازان حافظ مجوز فعالیت ندارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ مجوز فعالیت از بیمه مرکزی ندارد، گفت: در صورت بروز مشکل برای این شرکت، بیمه مرکزی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت .
رحیم مصدق  با بیان اینکه براساس قانون تاسیس بیمه مرکزی تمامی شرکت‌های بیمه که در زمینه بیمه‌های بازرگانی فعالیت می‌کنند، باید دارای مجوز از بیمه مرکزی و مراجع مربوطه باشند، اظهارداشت: با وجود تاکیدات مکرر، شرکت آتیه‌سازان حافظ تاکنون مجوزی دریافت نکرده است.
وی در پاسخ به این سوال که این شرکت تاکنون تقاضای اخذ مجوز کرده است، گفت: آتیه سازان حافظ دو بار تقاضا کرده و بیمه مرکزی مدارک و شرایط لازم را برای انطباق با قوانین بیمه‌های بازرگانی به آنها اعلام کرد، اما مدیران این شرکت دیگر برای ارائه مدارک مراجعه نکرده‌اند.
مصدق تاکید کرد: این شرکت چارچوب‌های قانونی برای تاسیس شرکت بیمه را طی نکرده است.
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در پاسخ به این سوال که آیا بیمه مرکزی به وزارت آموزش و پرورش نسبت به عدم انعقاد قرارداد با این شرکت تذکر داده بود، گفت: بیمه مرکزی به کراّت و در مقاطع مختلف اعلام و تاکید کرده که شرکت آتیه‌سازان حافظ فرایند دریافت مجوز برای فعالیت را طی نکرده است.
وی تصریح کرد: در هر نظام اقتصادی، برای فعالیت بر شرکت‌ها و فعالان آن بخش مقرراتی را وضع و سازمان ناظری را برای نظارت بر آن تعیین می‌کنند، وقتی شرکتی از سازمان ناظر مجوزی دریافت نکرده باشد، اگر مشکلاتی برای آن شرکت به وجود بیاید دیگر سازمان ناظر مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مصدّق با بیان اینکه محاسبات حق بیمه چارچوب‌ها و ضوابط فنی دارد، گفت: طبق قانون تمامی شرکت‌هایی که می‌خواهند در حوزه درمان فعالیت کنند، اگر افراد تحت پوشش بیش از ۱۰ هزار نفر باشد، باید نرخ‌های حق بیمه را به بیمه مرکزی پیشنهاد دهند تا در این میان منافع بیمه‌گذار و شرکت در نظر گرفت شده باشد.
وی اظهارداشت: به خاطر اینکه بیمه درمان جزو نیازها و اولویت‌های جامعه است، به دقت میزان حق بیمه بررسی می‌شود تا مشکلی بابت ایفای تعهدات برای شرکت بیمه‌گر به وجود نیاید زیرا در سال‌های گذشته مشکلاتی از این محل ایجاد شد و شرکت بیمه به دلیل تعیین نرخی غیرکارشناسی نتوانست تعهدات تعیین شده در قرارداد را انجام دهد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |