۳۰ هزار میلیارد تومان برای بهینه سازی شبکه برق اختصاص داده شد

0
۲۶۹ بازدید

سخنگوی صنعت برق از اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای بهینه سازی شبکه برق خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح گفت: در حال حاضر, ۳۰ درصد از شبکه‌های برق کلانشهرها، فرسوده است و تحمل افزایش مصرف را در اوج مصرف تابستان، پدیده‌های جوی و بلایای طبیعی را ندارند که این شبکه‌ها تا سه سال آینده اصلاح و بهینه سازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه با اجرای برنامه ریزی‌های انجام شده، تحول عظیمی در شبکه برق کشور رخ می‌دهد افزود: عمر مفید شبکه‌های برق ۳۰ سال است و این درحالی است که بخشی از شبکه‌های برق کشور با عمر ۵۰ سال همچنان درحال فعالیت هستند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص توجه به اصلاح شبکه‌های فرسوده گفت: در سال‌های گذشته نیز اقداماتی برای بازسازی شبکه برق انجام شده است که نصب ۳۲ هزار ترانسفورماتور توزیع، توسعه ۲۰ هزار کیلو متری شبکه فشار متوسط و جایگزینی ۵۴ هزار کیلومتر شبکه‌های فرسوده مسی با کابل‌های خودنگهدار سازگار با محیط زیست، از جمله آن است.

رجبی مشهدی با بیان اینکه احداث تونل انرژی و احداث پست‌هایی با عایق گازی نیز در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد افزود: تامین مالی اجرای شبکه‌های فرسوده برق از ظرفیت‌های داخلی، بازار سرمایه، جلب مشارکت بخش خصوصی و منابع بانکی، انجام می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=112934

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید