یک طوفان دیگر در انتظار سکوهای نفتی خلیج مکزیک آمریکا

0
۵۳ بازدید

بیش از ۴۰ درصد از تولید نفت و گاز در خلیج مکزیک آمریکا در روز دوشنبه، یعنی دو هفته پس از طوفان ایدا هنوز هم متوقف بود.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، سکوهای نفتی خلیج مکزیک آمریکا در روز دوشنبه یکبار دیگر در حال تخلیه کارکنان خود بودند و پالایشگاه‌های نفت ساحلی آماده بارندگی و بادهای شدید دومین طوفان طی هفته‌های اخیر می‌شوند.

طوفان نیکولاس با بادهایی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت احتمالاً بارندگی‌های شدید در تگزاس و بخش‌هایی از لوئیزیانا که تحت تاثیر طوفان ایدا بوده اند خواهد داشت.

طوفان نیکولاس درآخرین ساعات روز دوشنبه به یک طوفان درجه یک تبدیل شد ولی طبق پیش بینی مرکز ملی طوفان آمریکا احتمالاً قدرت آن بیشتر از این نخواهد بود.

نیکولاس دومین طوفانی است که مجموعه انرژی گالف کوست آمریکا را در هفته‌های اخیر تهدید کرده است. طوفان ایدا تولید نفت و فعالیت‌های پالایشگاهی در آمریکا را در اواخر ماه اوت و اوایل سپتامبر مختل کرد. ۱۱۳۰۰۰ خانواده و کسب و کار در لوئیزیانا از آغاز این طوفان با قطعی برق مواجه بوده‌اند.

بیش از ۴۰ درصد از تولید نفت و گاز در خلیج مکزیک آمریکا در روز دوشنبه، یعنی دو هفته پس از طوفان ایدا هنوز هم متوقف بود.

شرکت رویال داچ شل اعلام کرد آماده تخلیه کارکنان غیر ضروری خود از از سکوی نفتی پردیدو می‌شود. این سکوی نفتی تحت تاثیر طوفان ایدا قرار نگرفته بود. شرکت اکسیدنتال پترولیوم هم اعلام کرده اقدامات لازم برای حفاظت از کارکنانش را انجام داده و سکوهای دریایی خود را تخلیه می‌کند.

به شرکت‌های کشتیرانی در مورد بادهای قدرتمند این طوفان در پایانه های صادرات نفت در ساحل تگزاس هشدار داده شده است. کانال کشتیرانی هوستون که یک گذرگاه حساس ۸۵ کیلومتری برای صادرات نفت و گاز است، تمام نقل و انتقال ها را متوقف کرده است.

پالایشگاه‌های نفتی سیتکو پترولیوم، اکسون موبیل، فیلیپس۶۶ و شل آماده مقابله با این شرایط جوی نامساعد می‌شوند.

قیمت نفت به دنبال افزایش یک درصدی در روز دوشنبه به ۷۰.۴۵ دلار در هر بشکه رسیده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=154058

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here