کد خبر: 11939
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴
گروه : ارتباطات

گلایه ارتباطی ها از ارزانی نرخ مکالمات

گلایه ارتباطی ها از ارزانی نرخ مکالمات

در مجمع عمومی سالیانه همراه اول مطرح شد

مهدی زاهدی

مجمع عمومی سالیانه همراه اول صبح روز دوشنبه درحالی برگزار شد که علاوه بر اتفاقات مرسوم مجامع و تقسیم سود و پیش بینی های مربوطه و تصویب نکته جالبی که درآن به چشم می خورد گلایه هایی بود که به ظاهر از سوی صاحبان سهام به عنوان سوال از هیات مدیره مطرح شد و در پی آن اکثر قریب به اتفاق اعضای هیات مدیره با پذیرش این گلایه ها، مراتب اعتراض سهامدار مذکور و خود را در سخنانی مطرح کردند.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، پس از سوال مذکور که محتوای آن درباره چرایی عدم افزایش نرخ مکالمات بود ابتدا سید مصطفی سید هاشمی، رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در خصوص تعرفه‌های تلفن ثابت و همراه اظهار کرد: کجای دنیا برای برقراری ارتباط در شرایط تورمی چنین هزینه‌های پایینی دریافت می‌شود؟ این بحثی است که ما با قانون‌گذاران داریم و از مدت‌ها قبل پیگیری این موضوع را انجام می‌دهیم.

و پس از آن نیز وحید صدوقی،مدیرعامل همراه اول هم با اشاره به ثابت ماندن نرخ مکالمه در 10 سال اخیر به این اظهارات صحه گذاشت و گفت: نرخ تلفن ثابت و همراه در کشور ما جزو پایین ترین تعرفه‌های دنیا به شمار می‌رود وحتی کشوری مانند هند که پایین‌ترین تعرفه‌ها را دارد در برخی بخش‌ها هزینه‌هایی به مراتب بیشتری از ما دریافت می‌کند برهمین اساس ما علاقه‌مندیم تعرفه‌ها تا حدی اصلاح شود.

سید هاشمی همچنین گفت: به واسطه اجرای هم‌کدسازی بیش از 270 تا 280 میلیارد تومان خسارت به شرکت مخابرات داده شد که برهمین اساس ما پیشنهادهایی را برای اصلاح تعرفه‌ها در میان گذاشتیم و حال نیز معاون سازمان تنظیم مقررات در مصاحبه با رسانه‌ها اینگونه اعلام کرده قرار است تعرفه بین استانی افزایش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار در بخشی دیگر از صحبت‌های خود به موضوع ورود شبکه‌های اجتماعی موبایل و گسترش آنها در میان کاربران ایرانی اشاره کرد و گفت: طی دو سال گذشته ترافیک دیتای ما بیش از 37 برابر شده و از سوی دیگر تعداد مشترکانی که به تلفن‌های هوشمند دسترسی دارند به 16 میلیون نفر رسیده است.

صدوقی ادامه داد: پیش از این 50 درصد درآمد دیتای ما از طریق واگذاری اینترنت به شکل آزاد بود و 50 درصد آن به درآمد بسته‌های تخفیفی مربوط می‌شد، اما به دنبال تغییر تعرفه‌های این بخش 75 درصد درآمد ما به بسته‌های تخفیفی مربوط می‌شود.