کنترل تورم و بازگردادن فضای امید به کشور از ویژگی های شاخص دولت است

0
۲۰۵ بازدید

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت های یکسال گذشته دولت تدبیر و امید، کنترل تورم و بازگرداندن فضای امید به کشور را از ویژگی های بارز و برجسته این دولت عنوان کرد.
 حجت الاسلام وحید احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در جمع بندی کلی می توان گفت که دولت توانست با اقدامات و کارهایی که انجام داد به توفیقات خوبی دست یابد هرچند هنوز تا فضای آرمانی مورد نظر فاصله هایی وجود دارد.
وی افزود: در این مدت دولت با احصای مشکلات بخصوص در زمینه اقتصادی، به دنبال راه هایی برای برون رفت از آن ها و ایجاد فضایی آرام و بدون تنش در کشور بود که به نظر می رسد توانسته باشد برای انجام این مهم برنامه های لازم را طراحی و تدوین کرده باشد.
حجت الاسلام احمدی تاکید کرد: دولت باید سریعتر وارد مرحله عملیاتی و اجرایی برای کاهش و رفع مشکلات اساسی کشور شود به گونه ای که مردم آن را به وضوح لمس و تاثیراتش را در زندگی احساس کنند.
وی یادآور شد: دولت یازدهم در یک سال گذشته خوشبختانه توانسته در کنترل تورم نیز موفق باشد و در صورتی که برنامه های اقتصادی خود را پیاده کند می تواند موفقتر نیز ظاهر شود.
وی در ادامه توفیقات کسب شده دولت در بحث سیاست خارجی را بیشتر از سایر بخش ها عنوان کرد و گفت: فارغ از نتیجه مذاکرات هسته ای، تحول بسیار خوبی در این بخش صورت گرفته است و فضای دیپلماسی خوبی شکل گرفته است.
احمدی همچنین افزود: با روی کار آمدن دولت یازدهم و دیپلماسی فعال آن شاهد بودیم که مناسبات کشورمان با بسیاری از کشورها افزایش و شاهد تعامل بسیار بهتری با آن ها بودیم.
وی اظهار کرد: در حوزه هسته ای و صرف نظر از نتیجه حاصله نیز، همین که دستگاه دیپلماسی دولت توانست پیام ملت ایران را به گوش جهانیان برساند و به طرفین مذاکره هم این اجازه داده نشد تا علیه ایران اقدامی صورت دهند، موفقیت خوبی به شمار می رود.
نماینده کنگاور، صحنه وهرسین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مجموع می توان گفت که با روی کار آمدن دولت یازدهم فضای امید به کشور بازگشت و نشاط اجتماعی را می توان در جامعه مشاهده کرد.
حجت الاسلام احمدی در پایان گفت: هرچند عملکرد یکساله دولت قابل قبول و دفاع بوده اما نباید از این موضوع هم غافل بود که هنوز تا برآورده شدن انتظارات، فاصله وجود دارد که این تلاش و جدیت بیشتر دولتمردان را می طلبد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4064