جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 11469 14:41 1394/01/19
کسری ۳۰ درصدی اعتبارات ۹۳ وزارت بهداشت؛  وزیر بهداشت: طرح تحول ادامه می‌یابد

کسری ۳۰ درصدی اعتبارات ۹۳ وزارت بهداشت؛ وزیر بهداشت: طرح تحول ادامه می‌یابد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
کسری ۳۰ درصدی اعتبارات ۹۳ وزارت بهداشت؛  وزیر بهداشت: طرح تحول ادامه می‌یابد

کسری ۳۰ درصدی اعتبارات ۹۳ وزارت بهداشت؛ وزیر بهداشت: طرح تحول ادامه می‌یابد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران در دانشگاه‌های علوم پزشکی و ستاد وزارت بهداشت بخش عمده‌ای از وعده‌های داده شده به مردم محقق شده است.

دکتر سیدحسن هاشمی در نشست هم‌اندیشی رییس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مدیران حوزه سلامت در سال جدید گفت: دولت یازدهم یکی از اولویت‌های مهم خود را حوزه سلامت قرار داده است و ما فرصت ایجاد شده برای ارائه خدمات بهتر به مردم را غنیمت می‌شماریم.

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در همراهی و کمک به برنامه‌های دولت در مقاطع مختلف گفت: امیدوار هستیم در سال جدید هم بتوانیم در مسیر اعتلای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آنچه که در توان داریم حداکثر بهره را ببریم.

هاشمی با اشاره به توجه مقام معظم رهبری به حوزه سلامت اظهار داشت: مطمئن هستیم که در سال جاری نیز این توجه و حمایت ادامه خواهد داشت؛ چرا که هنوز مردم مشکل دارند و عقب ماندگی‌هایی در این حوزه وجود دارد.

وزیر بهداشت توجه و حمایت مسئولین و نمایندگان مجلس به حوزه سلامت را سرمایه‌هایی عنوان کرد که تلاش علاقه‌مندان به خدمت در حوزه سلامت را مضاعف می‌کند.

هاشمی به وعده‌های داده شده به مردم در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران در دانشگاه‌های علوم پزشکی و ستاد وزارت بهداشت به بخش عمده‌ای از وعده‌های داده شده جامه عمل پوشانده شده است.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دسترسی مردم به خدمات بهداشتی در نقاط مختلف کشور قابل مقایسه با سال قبل نیست و باید با همکاری یکدیگر از دستاوردهای به دست آمده در حوزه سلامت مراقبت کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه به اعتبارات تخصیص داده شده به حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: با وجودی که دولت بویژه در نیمه دوم سال گذشته در شرایط سختی قرار داشت و درآمدهای نفتی کشور به نصف کاهش یافته بود، اما با توجه ویژه رییس جمهور به این حوزه کمک شد.

بنابر اعلام وب‌دا، وی در عین حال گفت: ۳۰ درصد از مجموع اعتباراتی که قرار بود از محل ۱ درصد ارزش افزوده و درآمدهای حاصل از محل یارانه‌ها به این حوزه اختصاص یابد، تخصیص داده نشده است.

وزیر بهداشت افزود: با این وجود، برنامه تحول سلامت را به گونه‌ای طراحی کردیم که استمرار یابد چون اگر توقعی در جامعه ایجاد کنیم و نتوانیم آن را ادامه دهیم موجب نارضایتی مردم می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه برنامه‌های وزارت بهداشت در سال ۹۳ در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: اشکالات و ایرادات طرح تحول سلامت باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت اولین دستگاهی است که از دیگران خواسته است عملکرد این دستگاه را در بوته نقد قرار دهند، گفت: در این زمینه همایشی در ۱۵ اردیبهشت ماه با عنوان همایش نقد عملکرد دولت در حوزه سلامت برگزار خواهد شد و تاکنون استقبال خوبی از برگزاری این همایش صورت گرفته و مقالات زیادی به دبیرخانه این همایش رسیده است.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که حوزه سلامت به نحوی مورد نقد قرار گیرد که موجب ارتقای خدمات به مردم شود.

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح تحول سلامت در کشور مورد حمایت اکثر مسئولین، ائمه جماعات، فرمانداران، اعضای شورای شهر و دیگر مسئولین قرار گرفته است و این طرح در سال جاری نیز ادامه می‌یابد و باید اشکالات آن برطرف شود.

تکمیل دیگر حلقه‌های طرح تحول سلامت در سال آینده

هاشمی ابراز امیدواری کرد که با گشایش در امور دولت، حلقه‌های دیگر این برنامه طراحی شده و این طرح در حوزه بهداشت و درمان کامل شود.

وزیر بهداشت با بیان این‌که امسال توجه به بهداشت عمومی مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: تکمیل شبکه‌های بهداشتی درمانی آغاز شده است و این برنامه از حاشیه شهرها شروع شده به طوری که تاکنون یک سوم جمعیت حاشیه شهرها تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی قرار گرفته‌اند.

هاشمی با اشاره به گسترش خدمات بهداشت، گفت: امیدوار هستیم خدمات بیشتری را در حوزه درمان به مردم ارایه دهیم.

وزیر بهداشت در ادامه با تاکید بر ضرورت صرفه‌جویی با توجه به اعتبارات مالی حوزه سلامت ابراز داشت: باید به گونه‌ای عمل کنیم تا خدشه‌ای به اعتماد نسبی ایجاد شده در مردم نسبت به حوزه سلامت وارد نشود و بتوانیم حداکثر خدمت را برای ایجاد رضایت مردم ارائه دهیم.

گفتنی؛ است در اولین نشست هم اندیشی رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مدیران حوزه سلامت در سال جدید، هر یک از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در حوزه سلامت پرداختند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |