کانادا ۵۰۰ هزار بشکه از تولید روزانه نفت خود کاهش می دهد

0
۸۶ بازدید

شرکت منابع طبیعی کانادا قصد دارد فعالیت‌های خود را ۳۰ روز به خاطر تعمیرات و نگهداری معلق کند، به این ترتیب ۲۵۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت خام آن کاسته می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، تولیدکنندگان بزرگ شن‌های نفتی در غرب کانادا حدود نیم میلیون بشکه در روز تولید خود را در ماه آینده کاهش می‌دهند تا به محدود کردن عرضه جهانی نفت در بحبوحه افزایش قیمت آن کمک کرده باشند.

شرکت منابع طبیعی کانادا قصد دارد فعالیت‌های خود را ۳۰ روز به خاطر تعمیرات و نگهداری معلق کند، به این ترتیب ۲۵۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت خام آن کاسته می‌شود.

شرکت سانکور انرژی هم ۱۳۰ هزار بشکه در روز از تولید خود را در کل فصل بهار پایین می‌آورد. شرکت سینکرود کانادا هم به خاطر تعمیرات و نگهداری ۷۰ هزار بشکه در روز از تولید خود را در سه ماهه دوم متوقف می‌کند. کاهش عرضه نفت کانادا به دنبال تصمیم شگفت آور ائتلاف اوپک پلاس برای ادامه کاهش تولید در ماه آینده، حمایت بیشتری از روند افزایش قیمت نفت خواهد کرد.

اوپک پلاس قصد داشت ۱.۵ میلیون بشکه در روز به تولید خود در ماه آوریل اضافه کند ولی تصمیم گرفت فعلاً افزایش تولیدی نداشته باشد. این ائتلاف از نزدیک سایر تولیدکنندگان نفت دنیا را هم زیر نظر دارد تا بتواند بازار جهانی نفت را مدیریت کند و افزایش تولید در آمریکای شمالی بزرگترین مشکل آن در سال‌های اخیر بوده است مخصوصاً از طرف میادین نفتی شیل آمریکا و کانادا.

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان پس از اجلاس این ائتلاف در روز پنج شنبه گفت:«آمریکا، عربستان، روسیه، کانادا، برزیل و سایر کشورهایی که ذخایر بزرگ هیدروکربن دارند باید با یکدیگر همکاری کنند». همکاری کانادا برای متعادل کردن بازار نفت با تولید کمتر مانند کاهش تولید در آمریکا یک استراتژی عامدانه برای مدیریت بازار نیست ولی اهمیت بسیاری دارد.

حتی اگر این کاهش تولید کوتاه‌مدت باشد، صنعت شن‌های نفتی کانادا نمی‌تواند در بلند مدت باعث نگرانی عربستان شود چون به خاطر کاهش تقاضا در آینده، این صنعت نمی‌تواند رشد چندانی داشته باشد. سالها افزایش تولید، کانادا را به چهارمین تولیدکننده بزرگ نفت خام در دنیا تبدیل کرده ولی نیمی از پروژه‌های توسعه‌ای این کشور به خاطر دوبار سقوط بازار از ۲۰۱۴ متوقف شده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=135843

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here