کد خبر: 7131
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳

چهره‌هایی که به کتابفروشی‌ها رفتند

چهره‌هایی که به کتابفروشی‌ها رفتند

 

تعدادی از چهره‌های پیشکسوت فرهنگ و هنر و مسئولان فرهنگی روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان‌ماه در کتابفروشی‌ها حضور پیدا کردند.

به گزارش ایسنا، در پی فراخوان حضور در کتابفروشی‌ها در این روز که توسط احمد مسجدجامعی (وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای شهر تهران) اعلام شده بود، علی جنتی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، مسعود سلطانی‌فر (رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) و علی مرادخانی (معاون هنری وزیر فرهنگ) از جمله مسئولانی بودند که در کتابفروشی‌ها حضور پیدا کردند.

محمود دولت‌آبادی، بهمن فرمان‌آرا، سیدفرید قاسمی، احمدرضا احمدی، رضا داوری اردکانی، سهیل محمودی، اسرافیل شیرچی، علی‌اکبر رشیدیان، عبدالحسین مختاباد، اسدالله امرایی و غلامحسین سالمی نیز از جمله چهره‌هایی بودند که در این روز در کتابفروشی‌ها حضور پیدا کردند.

آمنه بهرامی هم میهمان ویژه مسجدجامعی در برنامه کتابگردی روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان بود. این قربانی اسیدپاشی که کتاب زندگی و خاطراتش با عنوان «چشم در برابر چشم» به قلم مهدی سجودی روانه بازار نشر شده است، در پاسخ به فراخوان حضور در کتابفروشی‌ها، به همراه مسجدجامعی در کتابفروشی‌های خیابان کریم‌خان حضور یافت.

فراخوان حضور در کتابفروشی‌ها برای نخستین‌بار در ایران انجام شد و با استقبال از سوی اهل فرهنگ و هنر و برخی از مدیران همراه بود.

خبر دیگر از روز ۲۹ آبان‌ماه این‌که احمد مسجدجامعی در مراسم افتتاح کتابفروشی اساطیر از علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به علت پاسخ مثبت به فراخوان حضور در کتابفروشی‌ها در قم و همچنین برگزاری بیست و دومین دوره هفته کتاب تشکر کرد.

این عضو شورای شهر تهران گفت: این دوره از هفته کتاب پرشورتر و مردمی‌تر برگزار شد. همچنین در این دوره هم نهادهای دولتی و هم نهادهای عمومی، ناشران، کتابفروشی‌ها و اهل قلم مشارکت فعال و تاثیرگذاری در برنامه‌های هفته کتاب داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد.

او سپس به حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در کتابفروشی‌های قم اشاره کرد و از وزیر و مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در کتابفروشی‌ها و برگزاری شایسته هفته کتاب تشکر کرد.