چرخش پولی مسکن در دستان «افراد خاص» است

0
۱۶۴ بازدید

ابرتورم مثل سال ۱۳۹۹ یعنی زمانی که مدیریت و کنترل قیمت شدنی نیست در این دوره عمده سازندگان بخاطر افزایش هزینه ها با مشکلات مالی مواجه خواهند شد. عمده این سازندگان معروف و بنام اهل تخفیف و فروش هستند. در زمان ابرتورم حجم مشتریان فصلی کاهش پیدا می کند ولی مشتری نما خیلی زیادی خواهیم داشت.

مرتضی ابراهیمی

یک کارشناس بازار مسکن بیان داشت: احتمالا تورم در سال ۱۴۰۰ برابر ۳۵ درصد خواهد بود. اثر این تورم  روی ملک چشم گیر است، هرچند صدا و سیما پایان امسال دلالی و سفته بازی را عامل افزایش قیمت مسکن نشان می دهند و شاید یک سلطان مسکن هم کشف شود! اما این تورم حاصل ضعف مدیریت اقتصادی مسئولان است.

علی حیدری، کارشناس اقتصادی، در گفتگو با جهان اقتصاد با اشاره به مطلب فوق گفت: منکر سفته بازی در بازار ملک نیستم، اما بیشتر حجم نقدینگی مسکن در منطقه یک تهران است، این منطقه هم دست نهادها و افراد خاص است که هر زمان اراده کنند چرخش پولی انجام می دهند.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به این که در تحلیل بازار مسکن تقریبا دو نوع تحلیل کلی داریم، بیان داشت: یک تحلیل فصلی که شامل نقل و انتقال مستاجر و مالک درحوالی فصل تابستان است و دوم،‌ رشد سریع قیمتی که تقریبا هر پنج سال یکبار شکل می گیرد که این هم ناشی از اقتصاد دستوری است که دولتها قیمت را دستوری نگه می دارن و ناگهان قیمت ها از دستشان خارج می شود.

این کارشناس مسکن با اشاره به این که تقریبا بازار مسکن چهارمشتری عمده دارد، بیان کرد: مهمترین آن سازنده است و دومین آن مشتری فصلی و سوم  مشتری نما ودر آخر مشتری واقعی. لازم به ذکر است که ‌مشتری نما شامل مشتری می شود که بیشتر کنجکاو قیمت است و مایل است فقط دارایی و ملک خود را قیمت بزند و کمتر به خریدار یا فروشنده تبدیل می شود.

حیدری پیشنهاد داد: زمانی که قیمت ها دستوری نگه داشته شوند، اصولا مشتری نما و مشتری فصلی زیاد داریم و بیشتر تمرکز بهتر است روی فصل خاص گذاشته شود و تلاش برروی خرید زمین به قیمت مناسب برای سازنده ها باشد.

این کارشناس بازار مسکن گفت: زمانی که رشد قیمت شروع شد اصولا سازنده‌های بنام وارد می شوند البته در این میان برخی هم بخاطر افزایش هزینه ها ورشکست می شوند. افزایش رهن و اجاره هم بخوبی در بازار مشخص است هرچند بیشتر شرمنده مستاجر می شویم! پس سازنده‌ها بخاطر حس ششم قوی که دارن در این زمان بدنبال زمین یا ملک خوب هستند مشتری نما کماکان از رشد قیمت ملک خود لذت می برد و مشتری واقعی هم در خرید یا فروش تعجیل می کند و بقول املاک به مشتری خسته تبدیل می شود. این زمان برای کار بی نظیر هست و روزی همه به نسبت فعالیت هست.

در زمان تورم شدید تعداد مشتری نماها افزایش خواهد یافت

حیدری تاکید کرد: ابرتورم مثل سال ۱۳۹۹ یعنی زمانی که مدیریت و کنترل قیمت شدنی نیست در این دوره عمده سازندگان بخاطر افزایش هزینه ها با مشکلات مالی مواجه خواهند شد. عمده این سازندگان معروف و بنام اهل تخفیف و فروش هستند. در زمان ابرتورم حجم مشتریان فصلی کاهش پیدا می کند ولی مشتری نما خیلی زیادی خواهیم داشت.

ساخت مسکن در زمان ابر تورم عامل ورشکستگی خواهد شد

این کارشناس بازار مسکن افزود: اگر در زمان ابرتورم سازنده ای وارد بازار شد می توان نتیجه گرفت که این شخص قصد کلاهبرداری دارد یا اصلا از سرمایه گذاری در بخش مسکن مطلع نیست در هر صورت بازنده است.

وی به  مشاوران مسکن توصیه کرد: در زمان توقف دستوری قیمتها توسط دولتها فعال باشند و میزان کارشناسی‌شان را افزایش دهند تا سطح درآمد افزایش یابد. در زمان تورم اگر تازه کار هستید با رهن و اجاره شروع کنید، سپس حیطه فعالیت خود را با توجه به توانایی ها به سمت خرید و فروش هم ببرید. در زمان ابر تورم همزمان در دو حیطه رهن و اجاره، خرید و فروش کار کنید.

در زمان ابر تورم مدیر املاک حیطه تماس های خود را با سازنده ها بیشتر کند

حیدری گفت: در زمان عادی بودن سالهای کاری بیشتر فشار بروی مشاورین باشد تا میزان کارشناسی آنها افزایش یابد و مدیر املاک مدام تماس های تلفنی با مشتریان قبل را حتی احوالپرسی افزایش دهد. در زمان تورم اگر مشاورین مثبت اندیش داشته باشید قراردادهای خوبی خواهی داشت، زیرا هیجان خرید و فروش در جامعه بالاست، پس نیازی به تلاش عجیب نیست، اگر در این دوره مشاوره منفی نگر دارید حتما اخراجش کنید. در زمان ابر تورم مدیر املاک حیطه تماس های خود را با سازنده ها بیشتر کند و در رونق فصلی مثل تابستان تعداد قرارداد و فشار کاری برروی مشاورین خود را افزایش دهد تا قراردادهای زیادی بنویسند این انرژی مشاورین در تابستان، آنها را تا پایان سال شارژ می کند.  در غیر اینصورت بعد تابستان چون قیمت مدام رو به افزایش است بیشتر فروشندگان مایل به فروش نیستند یا به سختی مجاب می شوند بفروشند.

فضای مجازی برای دلال ملک سم است

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی برای رونق کسب و کار توصیه کرد: اصولا فضای مجازی برای دلال ملک سم است، کلیپ های آموزشی یا معرفی فایل چه بصورت واقعی چه غیر واقعی در فضای مجازی باعث سردرگمی مشتری می شود، بجای تمرکزدر فضای مجازی،‌ بیشتربرروی بهبود ارتباط با مالک، سازنده و سپس مشتری تمرکز نمایید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=137675

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here