پنج شنبه 06 مهر، 1402

کدخبر: 14319 14:05:02 1394-05-02
پیش بینی خروج فوری بازار ایران از "خودرومحوری"

پیش بینی خروج فوری بازار ایران از "خودرومحوری"

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
پیش بینی خروج فوری بازار ایران از "خودرومحوری"

پیش بینی خروج فوری بازار ایران از "خودرومحوری"

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

خودروی 37 میلیونی راین رونمایی شد

مهدی زاهدی

گروه تولید

m.zahedi25@yahoo.com

در مراسمی با حضور برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استاندار تهران و فعالان صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور از دو خودروی جدید خودروسازان راین، رونمایی و این محصولات معرفی شد.

امیدرضا طالشیان سخنگوی شرکت خودروسازان راین، در حاشیه مراسم رونمایی و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شرایطی محصولات جدید شرکت راین وارد بازار می شود که مشتریان و متقاضیان خرید خودرو، این روزها به دو مولفه "کیفیت بالا و مناسب"، و "شرایط قیمتی متناسب با قدرت خرید"، بیش از هر چیزی توجه می کنند و خواهان خرید خودروهایی دارای عقبه و پشتیبانی خدمات پس از فروش هستند.

طالیشان با اشاره به اینکه در سال جاری محصولی دیگر از راین به بازار عرضه خواهد شد، بیان کرد: بازار خودرو خواسته یا ناخواسته به سمت شکل گیری یک بازار رقابتی می رود و در بازار رقابتی، مشتریان خودرو، خریداران هوشمند با دامنه انتخاب بسیار زیاد هستند و از این رو فقط داشتن محصولات متنوع برای یک شرکت خودروسازی، دلیلی برای موفقیت آن در این قبیل بازارها نمی شود.

وی یکی از مهمترین راهبردهای شرکت خودروسازان «راین» را توسعه خدمات پس از فروش قبل از معرفی محصول جدید دانست و تبیین کرد که ما پیش از این که محصول جدیدی را به بازار معرفی کنیم، ابتدا سطح دسترسی مشتری به «خدمات پس از فروش بهنگام» را برای مشتری تعریف می کنیم، و برای این شرکت تیراژ یا شمارگان تولید در اولویت بعدی یعنی پس از موضوع ارایه خدمات پس از فروش قرار دارد.

سخنگوی خودروسازان راین تاکید کرد: مدیران شرکت های خودروسازی قبل از اینکه خود را سازنده و فروشنده و عرضه کننده خودرو بدانند، باید خود را مصرف کننده خودرو تولیدی خود فرض کنند، یعنی با فرض اینکه اول باید خویش را خریدار خودرو خود بدانیم، تا فروشنده؛ به گسترش شبکه خدمات پس از فروش توجه کنیم.

طالشیان، ویژگی های بارز بازار آتی صنعت خودروسازی را مشتری مداری واقعی شرکت ها دانست و اضافه کرد: تنها دارایی شرکت های خودرو سازی در آینده بسیار نزدیک، مشتریان وفادار هستند و به همین منظور، بازار خودرو از بعد از توافق هسته ای، از سوی «بازار محصول یا خودرو محوری» به سمت «خدمت محوری» به مشتریان حرکت خواهد کرد و شرکتی که به این مساله توجه نکند، با ریزش مشتری رو به رو خواهد شد.

یادآور می شود: محصول «ولکس C30 اتوماتیک» 535 میلیون ریال قیمت گذاری شده است و خودرو «راین V5» که اولین محصول با برند شرکت خودروسازان راین است به قیمت 370 میلیون ریال فروخته خواهد شد.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |