پژوهشگر مسائل جنگ نرم ۴۵ درصد مردم کشور از ماهواره استفاده می کنند

0
۲۳۲ بازدید

یک پژوهشگر مسائل جنگ نرم گفت:۴۵ درصد مردم کشور از ماهواره استفاده می کنند که این امر موجب نفوذ دشمن در نهاد خانواده و تضعیف مبانی دینی و اخلاقی در جامعه می شود

به گزارش ایرنا، ‘محسن بخشی نیا’ جمعه شب در یادواره ۱۳۰ شهید بیسیم چی استان قم در مسجد امام رضا(ع) این شهر با اشاره به فعالیت بیش از ۳۰۰ ماهواره افزود: از این تعداد ۱۱۶ ماهواره در مدار ایران قرار دارد.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۸ هزار شبکه ماهواره ای در جهان، خاطر نشان کرد: از این تعداد بیش از سه هزار شبکه تلویزیونی به زبان های مختلف از جمله روسی، ترکی، آذری، کردی، عربی، هندی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و فارسی از طریق گیرنده های ماهواره ای در کشور قابل دریافت است.

این پژوهشگر مسائل جنگ نرم همچنین در تفکیک محتوا شبکه های ماهواره ای، اظهار داشت: از مجموع کل شبکه های قابل دریافت در ایران، ۳۸۰ کانال مختص موسیقی و یکهزار و ۲۰۰ کانال نیز در خلال برنامه های جدی خود موسیقی پخش می کنند.

وی ۲۵۰ کانال را مخصوص کودکان عنوان کرد، و افزود: ۸۰ کانال نیز مد و لباس را تبلیغ و ۲۰۵ کانال نیز فقط برنامه های مبتذل و مستهجن پخش می کند.

بخشی نیا با اشاره به شبکه های فارسی زبان ، آنها را مخربترین و منحرفترین شبکه های ماهواره ای برای نسل جوان عنوان کرد و افزود: شبکه هایی مانندGEM، PMC ، فارسی وان، من و تو ، شبکه های خبری فارسی زبان BBC و صدای آمریکا ، وصال فارسی و کلمه به صورت مستقیم و یا تحت پوشش آشپزی، مد و لباس، فیلم های سینمایی و یا سریال ها، آسیب های خانمان براندازی را ایجاد می کنند.

این راوی و رزمنده دوران دفاع مقدس همچنین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه در هر کشوری که درآن بنیان خانواده مستحکم باشد، بسیاری از مشکلات آن کشور بویژه اخلاقی و معنوی به برکت خانواده سالم و مستحکم حل می شود،افزود: اهداف اصلی کانال های ماهواره بویژه شبکه های فارسی زبان ریشه کن کردن بنیان خانواده های ایرانی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7221