کد خبر: 7221
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۳
گروه : ایران

پژوهشگر مسائل جنگ نرم ۴۵ درصد مردم کشور از ماهواره استفاده می کنند

پژوهشگر مسائل جنگ نرم  ۴۵ درصد مردم کشور از ماهواره استفاده می کنند

یک پژوهشگر مسائل جنگ نرم گفت:45 درصد مردم کشور از ماهواره استفاده می کنند که این امر موجب نفوذ دشمن در نهاد خانواده و تضعیف مبانی دینی و اخلاقی در جامعه می شود

به گزارش ایرنا، 'محسن بخشی نیا' جمعه شب در یادواره 130 شهید بیسیم چی استان قم در مسجد امام رضا(ع) این شهر با اشاره به فعالیت بیش از 300 ماهواره افزود: از این تعداد 116 ماهواره در مدار ایران قرار دارد.

وی با اشاره به فعالیت بیش از 18 هزار شبکه ماهواره ای در جهان، خاطر نشان کرد: از این تعداد بیش از سه هزار شبکه تلویزیونی به زبان های مختلف از جمله روسی، ترکی، آذری، کردی، عربی، هندی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و فارسی از طریق گیرنده های ماهواره ای در کشور قابل دریافت است.

این پژوهشگر مسائل جنگ نرم همچنین در تفکیک محتوا شبکه های ماهواره ای، اظهار داشت: از مجموع کل شبکه های قابل دریافت در ایران، 380 کانال مختص موسیقی و یکهزار و 200 کانال نیز در خلال برنامه های جدی خود موسیقی پخش می کنند.

وی 250 کانال را مخصوص کودکان عنوان کرد، و افزود: 80 کانال نیز مد و لباس را تبلیغ و 205 کانال نیز فقط برنامه های مبتذل و مستهجن پخش می کند.

بخشی نیا با اشاره به شبکه های فارسی زبان ، آنها را مخربترین و منحرفترین شبکه های ماهواره ای برای نسل جوان عنوان کرد و افزود: شبکه هایی مانندGEM، PMC ، فارسی وان، من و تو ، شبکه های خبری فارسی زبان BBC و صدای آمریکا ، وصال فارسی و کلمه به صورت مستقیم و یا تحت پوشش آشپزی، مد و لباس، فیلم های سینمایی و یا سریال ها، آسیب های خانمان براندازی را ایجاد می کنند.

این راوی و رزمنده دوران دفاع مقدس همچنین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه در هر کشوری که درآن بنیان خانواده مستحکم باشد، بسیاری از مشکلات آن کشور بویژه اخلاقی و معنوی به برکت خانواده سالم و مستحکم حل می شود،افزود: اهداف اصلی کانال های ماهواره بویژه شبکه های فارسی زبان ریشه کن کردن بنیان خانواده های ایرانی است.