پزشکیان: دولت برای اجرای فصل سوم قانون اساسی با محدودیت مواجه است

0
۲۵۵ بازدید

 سوال از رییس جمهور یک اقدامی است که هم بستر جامعه را برای این کار مهیا کند و هم رییس دولت را در رابطه با اینکه این توقع و خواسته نمایندگان است مجاب می‌کند تا در چارچوب قانونی که هست در این رابطه اقدام کند.

ک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی می‌گوید که دولت برای اجرای فصل سوم قانون اساسی با محدودیت‌هایی مواجه است و از سوی دیگر فشارهای زیادی به دولت وارد می‌شود تا در این رابطه حرکتی نکند.
مسعود پزشکیان در گفت‌و‌گو با ایلنا در ارتباط با زمزمه‌های طرح سوال از رییس جمهور در پی اجرایی نشدن فصل سوم قانون اساسی گفت: به هر حال به آن شکلی که دولت بخواهد به صورت یک برنامه نظام‌مند در این مسیر حرکت کند حرکتی صورت نگرفته است. البته از این طرف هم در مجلس فشارهای زیادی به دولت وارد می‌شود تا به آن طرف سیر نشود. وزیر علومی که استیضاح شد و یا وزرای پیشنهادی قبلی دولت که از طرف مجلس به آن رای اعتماد داده نشد و یا پیغام‌هایی که به دولت فرستاده می‌شود نشان دهنده مجموعه فشار‌ها برای این است که مفاد فصل سوم قانون اساسی انجام نشود.
نماینده تبریز ادامه داد: البته ساختار منسجمی برای نظاممند کردن فصل سوم قانون اساسی وجود ندارد و طبیعتا راحت‌ترین کاری که می‌توانند انجام دهند این است که از کنار آن به سادگی عبور کنند.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه طبیعتا دولت با محدودیت‌های زیادی در این رابطه مواجه است، یادآور شد: آنچه که از بیرون احساس می‌شود این است که فشارهای زیادی در این رابطه به دولت وارد می‌شود اما منطق حکم می‌کند که خود ایشان در سخنرانی‌ها و صحبت‌هایشان بیشتر به این موضوع توجه کنند و طبیعتا افرادی که با ایشان کار می‌کنند باید زمینه اجتماعی را برای اجرایی‌تر کردن قانون ایجاد کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5792