چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 4294 13:25:42 1393-05-18
پرداخت 220 میلیارد تومان از خسارت های مردم از محل سپرده های بانکی

پرداخت 220 میلیارد تومان از خسارت های مردم از محل سپرده های بانکی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
پرداخت 220 میلیارد تومان از خسارت های مردم از محل سپرده های بانکی

پرداخت 220 میلیارد تومان از خسارت های مردم از محل سپرده های بانکی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

امیر اسماعیل کاظمی : مدیرعامل شرکت بیمه ایران اعلام کرد که در بدو ورود به این شرکت، 220 میلیارد تومان از خسارت های شخص ثالث بیمه گزاران را از محل سپرده های بانکی پرداخت کرده است

 امراللهی در یک نشست خبری با بیان این نکته که به محض در دست گرفتن سکان بیمه ایران متوجه شده است که خسارت تعداد زیادی از پرونده های بیمه شخص ثالث پرداخت نشده است، گفت: با توجه به این که سهام نقدشونده ترین ابزار مالی در دست است خواستیم از محل فروش سهام در دست شرکت، نقدینگی موجود را تامین کنیم اما به دلیل اوضاع نامساعد بورس از این کار صرفنظر و از منابع سپرده های بانکی شرکت استفاده کردیم.
وی ادامه داد: در این راستا 220 میلیارد تومان از سپرده های بانکی شرکت بیمه ایران را به پرداخت خسارت اختصاص دادیم که این کار در تاریخ صنعت بیمه در هیچ جای دنیا سابقه ندارد.
به گفته امراللهی با وجود این که انجام چنین کاری آن هم در پایان سال مالی سختی های فراوانی دارد اما با توجه به این که مردم در اولویت اول برای شرکت هستند، این کار را انجام دادیم .
مدیرعامل بیمه ایران تاکید کرد: این شرکت یک شرکت دولتی است و صرفا برای سودآوری کار نمی کند و هدف نخست آن جلب رضایت بیمه گزاران است ولی در عین حال باید به سودآوری نیز توجه داشته باشد تا پاسخگوی تعهدات مردم باشد.
وی از توقف صدور مجوز نمایندگی در ابتدای ورودش به شرکت بیمه ایران خبر داد و گفت: با اصلاحاتی که انجام شده است از این پس متقاضیان تاسیس نمایندگی به صورت الکترونیک و بر اساس استانداردهای تعریف شده نسبت به این امر اقدام خواهند کرد و پس از گزینش حرفه ای، نمایندگان منتخب با دیدن آموزش های حرفه ای از طریق دانشگاه جامع علمی کاربردی، وارد بازار کار خواهند شد.
امراللهی با تایید سخنان رییس کل بیمه مرکزی مبنی بر زیان دهی بیمه ایران در بخش عملیاتی بیمه گری، اظهار داشت: این شرکت در سال 92 زیان ده بوده است ولی رقم واقعی زیان آن تا چند روز آینده و پس از تایید حسابرس، نهایی و اعلام خواهد شد.
وی در مورد مساله شرکت بیمه توسعه هم تصریح کرد: مشکل بیمه توسعه به صورت جدی از سوی بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه در حال پیگیری است ضمن این که سندیکای بیمه گران ایران نیز در حال بررسی موضوع است و امیدواریم با تمهیداتی که اتخاذ می شود دیگر شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.
مدیرعامل بیمه ایران در مورد کمک این شرکت برای حل مشکل بیمه توسعه گفت: اگر قرار است بیمه ایران موضوع را ساماندهی کند باید منابع آن در اختیار بیمه ایران قرار گیرد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |