کد خبر: 3482
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳
گروه : ایران

یونسی: متعصبان مذهبی، سخنان رهبری را بایکوت می‌کنند

یونسی: متعصبان مذهبی، سخنان رهبری را بایکوت می‌کنند


دستيار ارشد رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي با اشاره به اهميت وحدت در جهان اسلام، گفت: کج‌انديشان و متعصبان مذهبي، گفتمان مقام معظم رهبري را مظلوم و سخنان ايشان را بايکوت مي‌کنند.
به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين علي يونسي شب گذشته در حسينيه فاطمةالزهرا با اشاره به تلاش امام علي (ع) براي حفظ وحدت در ميان مسلمانان، اظهار کرد: امروز جهان اسلام بيش از هر زمان ديگري به رفتار و منش امام علي (ع) و تقواي سياسي، سکوت، فرياد و حکومت داري ايشان نيازمند است.
وي با بيان اين‌که امام علي(ع) براي حفظ کيان اسلام از همه حقوق شخصي خود گذشت، ادامه داد: امام علي (ع) سياست همکاري، سکوت و تحمل را بعد از پيامبر در پيش گرفت، در حالي که مي‌توانست جريان اپوزيسيون راه بيندازد يا جنگ‌هاي پارتيزاني انجام دهد، مسجدي مقابل مسجدي ديگر و کلاس درس راه‌اندازي کند و خانه‌اش را محل تجمع منتقدان قرار دهد اما چنين نکرد و هيچ کاري که وسواس حکومت را برانگيزد انجام نداد تا وحدت جهان اسلام حفظ شود.
مقام معظم رهبري همان راه امام(ره) را ادامه مي‌دهند اما کج‌انديشان و متعصبان مذهبي اين گفتمان را مظلوم کردند و مي‌بينيم که سخن رهبري بايکوت و توسط رسانه‌هاي داخلي منزوي مي‌شود. در محافل خصوصي مي‌گويند چرا رهبري اهانت به مقدسات سني را جايز نمي‌داند؟
يونسي در ادامه تصريح کرد: امروز جهان اسلام بيش از زمان امام علي (ع) به وحدت و امنيت محتاج است اما با کمال تأسف دشمنان اسلام، منافقان و کج‌فهمان داخلي و صهيونيست‌ها توانسته‌اند شيعه ستيزي و سني ستيزي را نهادينه کنند و اگر کسي از وحدت شيعه و سني بگويد انگار حرف عجيبي زده است.
دستيار ارشد رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي با بيان اين‌که "جز آمريکا و رژيم صهيونيستي هيچ‌کس از اختلاف ميان مسلمانان سود نمي‌برد"، اظهار کرد: اين خطر بزرگي است که جهان اسلام را در بر گرفته است که روزي نيست که به نام اسلام صدها نفر به خاک و خون کشيده نشوند. خشونت وحشيانه‌اي که در عراق، افغانستان، سوريه، فلسطين و... پراکنده شده چه خدمتي مي‌تواند بزرگتر از اين به اسرائيل باشد که به جاي جنگ با آن مسلمانان با خودي جنگ مي‌کند؟
وي با اشاره به سيره امام خميني (ره) در زمينه وحدت مسلمانان گفت: مقام معظم رهبري نيز همان راه امام (ره) را ادامه مي‌دهند اما کج‌انديشان و متعصبان مذهبي چه شيعه و چه سني اين گفتمان را مظلوم کردند و مي‌بينيم که سخن رهبري بايکوت و توسط رسانه‌هاي داخلي منزوي مي‌شود. در محافل خصوصي مي‌گويند چرا رهبري اهانت به مقدسات سني را جايز نمي‌داند؟ هفته برائت برگزار مي‌کنند و جشن‌هاي کذايي مي‌گيرند و جلسات توهين راه مي‌اندازند که همه اين برنامه‌ها به سود اسرائيل است.
يونسي با بيان اين‌که "ايران در موقعيت ممتاز ملي است"، اظهار کرد: همه کشورهاي همسايه ما در آتش جنگ و ناامني به سر مي‌برند اما کشور ما در امنيت کامل است ولي از سوي ديگر دشمنان تلاش دارند زمينه‌هاي ناامني را در کشور فراهم کنند و براي اين موضوع خواب‌ها ديده‌اند.
وي با انتقاد از کساني که موجب ايجاد تفرقه ميان مسلمانان مي‌شوند گفت: چنانچه رهبري يا رئيس جمهوري دم از وحدت بزنند آنها غمگين و ناراحت ميشوند و شروع مي‌کنند به خنثي کردن سخنان رهبري. امروز با کمال تأسف کساني که عليه وحدت اسلامي فعال هستند به‌ويژه از نوع افراطي آن امروز در کشور کم نيستند و هرجا سخن از وحدت شود آن را مورد هجمه قرار مي‌دهند.
دستيار ارشد رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي همچنين تأکيد کرد: روحانيت بايد به تبعيت از رهبري توطئه دشمنان را که طرح سرايت دادن طرح ناامني کشورهاي اسلامي به ايران را دنبال مي‌کند، خنثي کنند.
وي با بيان اين‌که "براي ما الگو، امام علي (ع) و ديگر امامان هستند"، يادآور شد: امامان ما با مردم اهل سنت با اخلاق و به خوبي برخورد مي‌کردند. سياست آنها جذب و محبت به مردم اهل تسنن بود. سياست جمهوري اسلامي نيز اين است که از اسلام و مسلمين دفاع کند همچنان‌که در غزه و ميان مردم فلسطين شايد يک شيعه هم پيدا نشود اما قوي‌تر از ايران حامي ندارد.
دستيار ارشد رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي با بيان اين‌که "عده‌اي در داخل مدام از تفرقه سخن مي‌گويند"، تأکيد کرد که رفتار ائمه بايد براي ما الگو باشد و بايد براي ايجاد وحدت تلاش کنيم.
به گزارش ايسنا، يونسي همچنين در جمع خبرنگاران درباره حمايت مقام معظم رهبري از دولت گفت: مقام معظم رهبري با تعابير شفاف حمايت خود را از دولت اعلام کردند تا ديگر بهانه‌اي براي کساني که اين دولت را برنمي‌تابند، نباشد.
وي با بيان اين‌که "پشتوانه اصلي دولت، حمايت‌هاي رهبري است"، افزود: ايشان مکرر بر حمايت خود از دولت تأکيد کرده‌اند اما مخالفان نمي‌خواستند بشنوند. اين‌بار نيز شفاف‌تر از گذشته بر حمايت خود از دولت تأکيد کردند.
يونسي در پايان خاطرنشان کرد: البته انتقاد از دولت آزاد است اما اين دولت کوچک‌ترين رفتاري که موجب نظر منفي مقام معظم رهبري باشد، انجام نخواهد داد.