وضعیت تقاضا قیمتهای نفت در سطح فعلی را تضمین نمی کند

0
۱۹۹ بازدید

سرمایه گذاران پیش بینی می کنند نشست هفته جاری وزیران اوپک پلاس به بازگشت نفت بیشتری به بازار منتهی شود. به گفته برخی از تحلیلگران، با وجود صحبت درباره کمبود عرضه، وضعیت تقاضا در بازار به شکلی نیست که قیمتهای نفت در سطح فعلی را تضمین کند.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۱.۴۱ درصدی  و۹۲سنت کاهش داشت و به قیمت۶۴ دلارو۲۳سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با کاهش۱۷صدم درصدی وبا ۱۱ سنت کاهش به ۶۳ دلارو ۷۹سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۱.۲۱ درصدی و۸۰ سنت کاهش به۶۵ دلارو۱۴سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات روز جمعه تحت تاثیر رشد ارزش دلار و پیش بینیها برای افزایش تولید در واکنش به بهبود قیمتها، کاهش سنگینی پیدا کرد اما برای کل هفته افزایش نشان داد.

دلار در پی صعود بازده اوراق قرضه دولتی آمریکا به بالاترین حد یک سال اخیر، صعود کرد و قراردادهای نفت که به این ارز قیمت گذاری می شود را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

کاهش قیمت روز جمعه همچنین منعکس کننده سودگیری معامله گران پس از رشد ماهانه حدود ۲۰ درصدی هر دو شاخص نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت تحت تاثیر اختلالات تولید در آمریکا و خوش بینی به بهبود تقاضا پس از اجرای برنامه های واکسیناسیون کووید ۱۹ بوده است.

سرمایه گذاران پیش بینی می کنند نشست هفته جاری وزیران اوپک پلاس به بازگشت نفت بیشتری به بازار منتهی شود. به گفته برخی از تحلیلگران، با وجود صحبت درباره کمبود عرضه، وضعیت تقاضا در بازار به شکلی نیست که قیمتهای نفت در سطح فعلی را تضمین کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت آمریکا در دسامبر که آخرین آمار ماهانه موجود است ۵۸ هزار بشکه در روز کاهش یافت و به ۱۱.۰۶۳ میلیون بشکه در روز رسید.

قیمت نفت آمریکا تحت تاثیر کاهش تقاضای پالایشگاهی در پی تعطیلی تاسیسات پالایشگاهی در بحبوحه طوفانی زمستان دو هفته پیش قرار گرفته است.

تحلیلگران بانک جی پی مورگان هفته گذشته در یادداشتی اعلام کردند ظرفیت پالایش حدود چهار میلیون بشکه در روز آمریکا متوقف مانده و ممکن است احیای کامل ظرفیت پالایشگاه تا پنجم مارس زمان ببرد.

گزارش شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شرکتهای انرژی آمریکایی در فوریه برای هفتمین ماه متوالی به شمار دکلهای حفاری نفت و گاز طبیعی افزودند اما این نرخ رشد آهسته شد و ۱۸ حلقه افزایش در مقایسه با ۳۳ حلقه افزایش در ژانویه و ۳۱ حلقه در دسامبر داشت که تا حدودی به دلیل یخبندان اخیر در تگزاس و ادامه دیسیپلین مالی تولیدکنندگان آمریکایی بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=134941

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here