کد خبر: 6109
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳

وزیر بهداشت عنوان کرد: حادثه اسید پاشی موجب تاسف همه ایرانیان شده است

وزیر بهداشت عنوان کرد:  حادثه اسید پاشی موجب تاسف همه ایرانیان شده است

حادثه اسیدپاشی موجب تاسف همه ایرانیان شده و امیدواریم مسوولان اقدامات جدی و موثری را برای پیگیری و همچنین پیشگیری انجام دهند

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی دولت یازدهم با حضور درمانگاه شهید شوریده ضمن معاینه چشم یک قربانی اسیدپاشی، ‌اظهار داشت: باید به مساله خشونت، رفتارهای غیرطبیعی و افزایش مشکلات روان توجه ویژه ای شود.

به گزارش ایلنا،‌ سید حسن هاشمی امروز سهیلا جورکش مصدوم ۲۷ ساله‌ای که به دلیل اسیدپاشی در بیمارستان بستری است را مورد معاینه قرار داد و گفت: چشم قربانی اسیدپاشی نیاز به عمل اورژانسی دارد و امشب توسط تیم مجرب چشم‌پزشکی جراحی می‌شود.

هاشمی در ادامه افزود: بینایی چشم راست از بین رفته اما چشم چپ نیاز به درمان‌های متعدد دارد و توسط تیم مجرب چشم پزشکی روند درمان طی خواهد شد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه این بیمار برای عمل‌های اولیه چشم به بیمارستان فارابی منتقل می‌شود، افزود: اطلاع رسانی کمک های اولیه در این گونه حوادث ضروری است و در حادثه اخیر نیز اگر مردم از همان ابتدا فرد اسیدپاشی شده را با آب می‌شستند، بخش عمده ای از آسیب‌های چشمی و پوستی او اتفاق نمی‌افتاد، اما متاسفانه اقدامات اولیه درست برعکس نیازهای اولیه درمانی بوده است.

وی در مورد هزینه‌های درمان هم گفت: تامین هزینه‌های درمانی، حداقل کاری است که دولت انجام می‌دهد و باید به مساله خشونت،رفتارهای غیرطبیعی و افزایش مشکلات روان توجه ویژه‌ای شود.

وی تصریح کرد: حادثه اسیدپاشی موجب تاسف همه ایرانیان شده و امیدواریم مسوولان اقدامات جدی و موثری را برای پیگیری و همچنین پیشگیری انجام دهند.

هاشمی با اشاره به آمار چشمگیر سوختگی‌های اسیدپاشی در مهمترین مرکز سوختگی کشور (بیمارستان مطهری) گفت: موارد گزارش شده از این بیمارستان تاسف بار بوده و زیبنده کشور و ملت ایران نیست.

وزیر بهداشت تاکید کرد: دستگاه های نظارتی باید در این زمینه قوی تر عمل کنند.

شایان ذکر است، پس از انجام جراحی چشم، این مصدوم برای ادامه روند درمان سایر قسمت های آسیب دیده در مواجهه با اسید، در بیمارستان سوختگی چمران بستری خواهد شد.