جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 7345 15:23 1393/09/04
وزارت کار هم وارد گود حقانی شد!

وزارت کار هم وارد گود حقانی شد!

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
وزارت کار هم وارد گود حقانی شد!

وزارت کار هم وارد گود حقانی شد!

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گویی تا نا ایمن بودن گودبرداری بزرگ در مقام عمل ثابت نشود، قرار نیست مالکان مجموعه و شهرداری اقدامی صورت دهند وگرنه لازم نبود هر روز یک نهاد به ماجرا ورود کرده و خطرات این پروژه را یادآور شود!

با اینکه زمان زیادی از مطرح شدن پر خطر بودن گود بزرگ مجاور مترو شهید حقانی ـ که با نام «گود حقانی» یا «گود اطلس پلازا» شناخته می‌شود ـ می‌گذرد، ‌تاکنون هیچ اقدامی برای ایمن‌سازی آن نشده تا هر چند روز یک بار از ورود یک نهاد به ماجرا بشنویم که دستور توقف و ایمن‌سازی این گود را صادر می‌کنند.

بعد از آنکه سازمان نظام مهندسی این اشکال را گزارش کرد و طی دو نامه به شهرداری، خواستار ایمن‌سازی گود حقانی شد و پاسخی نگرفت، نوبت به وزارت راه و شهرسازی رسید که در نامه‌ای به امضای مدیرکل دفتر مقررات ملی ساختمان، دستور توقف عملیات ساختمانی در این کارگاه تا ایمن شدن گود را صادر کرد.

به گزارش «تابناک»، البته این دستور هم کفایت نکرد تا مدتی بعد پای شورای شهری‌ها به ماجرا باز شود و نه تنها خواستار ایمن سازی گود در مهلت یک هفته‌ای شوند، بلکه پیگیری ابهامات‌ ‌متوجه مستندات تأسیس این مجتمع بزرگ در اراضی عباس آباد ‌را هم در دستور کار خود قرار دهند.

هنوز چند روز از ‌این تصمیم نمایندگان مردم در شورای شهر تهران نگذشته که خبر می‌رسد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به ماجرای گود اطلس پلازا ورود کرده و خواستار توقف فعالیت این کارگاه ساختمانی تا ایمن سازی آن شده است، چراکه بر این باور است به‌کار‌گیری کارگران و مهندسان در چنین کارگاهِ ناایمنی، تخلف از قانون است.

در نامه‌ای که از سوی بازرسان اداره کل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به مدیر کارگاه اطلس پلازا ابلاغ شده، آمده است: احتراما پیرو بازرسی تاریخ سوم آذراز آن کارگاه مواردی بر خلاف آیین نامه‌های حفاظتی و ایمنی خطرناک تشخیص داده می‌شود؛ لذا لازم است با استناد به ماده ۱۰۵قانون کار از ادامه کار خودداری شود. بدیهی است درخواست جلوگیری از ادامه کار تاحصول ایمنی از مراجع قضایی به عمل خواهد آمد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |