واگذاری کارخانه‌های نیشکر به وزارتخانه‌ای که تخصص لازم را نداشت

0
۳۰۷ بازدید

گروه تولید: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: برای حل مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه تلاش زیادی شده اما این صنعت و شرکت‌های مشابه به دلیل اجرای ناصحیح اصل ۴۴ آسیب دیده‌اند

چراکه برخی کارخانجات را به عنوان رددیون در اختیار بانک‌ها گذاشتند و اختیار آنها را از وزارت صنعت گرفتند و به وزارتخانه‌ای سپردند که تخصص لازم را نداشت‎.
‎سیدرضا نوروز زاده – رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران – در مراسم پنجاه و چهارمین دوره تولید شکر در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در خوزستان با اشاره به اینکه تا پیش از سال ۱۳۹۲ ایدرو نمی‌توانست کمکی به کارخانجات مشابه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه کند، افزود: اگرچه به موجب قانون نمی‌توانیم به این شرکت‌ها کمک کنیم اما امیدواریم به یاری قانونگذاران، بتوانیم موانع را از سر راه برداریم‎.
‎نوروز زاده تصریح کرد:‌ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران طبق اساسنامه و قانون تاسیس خود، نوسازی و گسترش صنایع را بر عهده دارد اما یک سری حواشی بر این قانون بسته شده بود که اجازه کار به سازمان گسترش نمی‌داد. از نمایندگان مجلس خواستیم و اکنون در دستور کار است که سازمان گسترش به اساسنامه خود برگردد و آنچه را که می‌توانیم انجام دهیم و مشکلات را برطرف کنیم‎.
‎معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: امیدواریم به کمک مدیریت شرکت و مسئولان استان، بستر لازم برای ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به این محیط فراهم شود که این امر، اگرچه دشوار است اما غیرممکن نیست‎.
‎وی ابراز امیدواری کرد این واحد صنعتی فرسوده که ۵۴ سال از عمر آن می گذرد، جایگزین شود و یادآور شد: هر کارخانه سه بخش دارد، سرمایه ثابت، سرمایه در گردش و نیروی انسانی. آنچه که باعث می شود سرمایه ها درست استفاده شوند، نیروی انسانی است. البته شما کارکنان خوب کار کرده اید و نشان می دهد که قدر ماشین ها را می دانید‎.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7188