کد خبر: 7188
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۳
گروه : کشاورزی

واگذاری کارخانه‌های نیشکر به وزارتخانه‌ای که تخصص لازم را نداشت

واگذاری کارخانه‌های نیشکر به وزارتخانه‌ای که تخصص لازم را نداشت

گروه توليد: معاون وزير صنعت، معدن و تجارت: براي حل مشکلات شرکت کشت و صنعت نيشکر هفت تپه تلاش زيادي شده اما اين صنعت و شرکت‌هاي مشابه به دليل اجراي ناصحيح اصل 44 آسيب ديده‌اند

چراکه برخي کارخانجات را به عنوان ردديون در اختيار بانک‌ها گذاشتند و اختيار آنها را از وزارت صنعت گرفتند و به وزارتخانه‌اي سپردند که تخصص لازم را نداشت‎.
‎سيدرضا نوروز زاده - رييس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران - در مراسم پنجاه و چهارمين دوره توليد شکر در شرکت کشت و صنعت نيشکر هفت تپه در خوزستان با اشاره به اينکه تا پيش از سال 1392 ايدرو نمي‌توانست کمکي به کارخانجات مشابه کشت و صنعت نيشکر هفت تپه کند، افزود: اگرچه به موجب قانون نمي‌توانيم به اين شرکت‌ها کمک کنيم اما اميدواريم به ياري قانونگذاران، بتوانيم موانع را از سر راه برداريم‎.
‎نوروز زاده تصريح کرد:‌ سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران طبق اساسنامه و قانون تاسيس خود، نوسازي و گسترش صنايع را بر عهده دارد اما يک سري حواشي بر اين قانون بسته شده بود که اجازه کار به سازمان گسترش نمي‌داد. از نمايندگان مجلس خواستيم و اکنون در دستور کار است که سازمان گسترش به اساسنامه خود برگردد و آنچه را که مي‌توانيم انجام دهيم و مشکلات را برطرف کنيم‎.
‎معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: اميدواريم به کمک مديريت شرکت و مسئولان استان، بستر لازم براي ورود سرمايه گذاران بخش خصوصي به اين محيط فراهم شود که اين امر، اگرچه دشوار است اما غيرممکن نيست‎.
‎وي ابراز اميدواري کرد اين واحد صنعتي فرسوده که 54 سال از عمر آن مي گذرد، جايگزين شود و يادآور شد: هر کارخانه سه بخش دارد، سرمايه ثابت، سرمايه در گردش و نيروي انساني. آنچه که باعث مي شود سرمايه ها درست استفاده شوند، نيروي انساني است. البته شما کارکنان خوب کار کرده ايد و نشان مي دهد که قدر ماشين ها را مي دانيد‎.