کد خبر: 10449
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۳

هیجان نوازنده آمریکایی در تهران

هیجان نوازنده آمریکایی در تهران

«باب بلدن» سرپرست گروه آمریکایی «انیمیشن» که شامگاه ۳۰ بهمن ماه میهمان جشنواره موسیقی فجر بود

، آنچنان از شور مخاطبان ایرانی‌اش به وجد آمده بود که در پایان اجرا، دوربینش را برداشت و از تماشاگران حاضر در تالار وحدت عکس یادگاری گرفت. به گزارش ایسنا، دیشب تالار وحدت میزبان گروه آمریکایی پنج نفره به سرپرستی «باب بلدن» موسیقی‌دان برنده سه جایزه معتبر «گرمی» بود و به نظر می‌رسید هم نوازندگان و هم تماشاگران از این اجرا راضی بودند.
سرپرست گروه «انیمیشن» پس از اجرای قطعه اول، رو به موسیقی‌دوستان ایرانی گفت: می‌خواستم بدانید که چقدر خوشحالیم از این‌که اینجا هستیم و برای شما می‌نوازیم. ما می‌خواستیم به اینجا بیاییم و بین این مردم باشیم. نمی‌دانید بودن در این‌جا چه تجربه شعف‌انگیزی برای ماست.
اظهارات پرهیجان «بلدن» با تشویق مداوم تماشاگران تالار وحدت روبرو می‌شد. این گروه سپس قطعه‌ای از آلبوم نامزد جایزه «گرمی» خود نواختند و اثر بعدی خود که «روح ماشین» نام داشت، را این‌گونه معرفی کردند:« این قطعه درباره زمانی است که کامپیوترها کنترل همه‌چیز را در دست می‌گیرند. در این اثر سعی شده احساس یک ماشین اگر هیچ احساسی داشته باشد را به گوش شما برساند.»
او درباره سفرش به شهرهای دیگر ایران گفت: اصفهان واقعا فوق‌العاده است! یک دنیای دیگر است. زندگی مردم این شهر تحت تاثیر زیبایی فضایی که در آن زندگی می‌کنند، قرار گرفته است. کاشان با بافت تاریخی‌اش شهر بسیار زیبایی است. وقتی در اصفهان بودیم، با گروهی از کودکان ۶ تا ۱۲ ساله که در حال آموزش موسیقی بودند، هم‌نوازی کردیم که تجربه‌ای بسیار جالب و تعامل فوق‌العاده‌ای بود. او پس از پایان اجرا با شور و شوقی خاص دوربینش را برداشت و از تمام تماشاگرانی که در تالار وحدت به پا خواسته بودند، عکس‌برداری کرد.