کد خبر: 180627
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

همکاری ایران و عمان در حوزه استانداردسازی

همکاری ایران و عمان در حوزه استانداردسازی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، امضا یادداشت تفاهم همکاری میان سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت صنعت، تجارت و ترویج سرمایه‌گذاری سلطنت عمان با هدف گسترش همکاری‌های دو جانبه بین المللی و منطقه ای، رفع موانع فنی تجارت و تسهیل مبادلات فی ما بین انجام شد.

در این سفر ۱۲ سند همکاری میان مقام‌های ارشد دو کشور ایران و عمان در حوزه های مختلفی همچون استاندارد، انرژی، سیاسی، حمل و نقل، همکاری های دیپلماتیک، روابط تجاری و اقتصادی، علمی، محیط زیست و ورزشی به امضای وزرای امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، نفت، راه و شهرسازی و رئیس سازمان توسعه تجارت کشورمان و همتایان عمانی آنان رسید.

آیت‌الله رئیسی، دوشنبه ۲ خرداد در راستای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عازم عمان شد.

این پنجمین سفر خارجی رئیس‌جمهوری ایران در ۹ ماه گذشته است و هیئتی متشکل از ۵۰ نفر شامل اعضای کابینه و مدیران ارشد تجاری او را در سفر به عمان همراهی می‌کنند.

ایران و عمان در سال گذشته ۱.۳ میلیارد دلار تجارت دوجانبه را به ثبت رساندند، اما به دنبال استفاده حداکثری از پتانسیل‌های خود در بخش‌های مختلف اقتصاد و فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای ارتقای آن به بالاترین سطح هستند.

با توجه به روابط کم‌نظیر ایران با عمان و مدیریت مشترک دو کشور بر تنگه هرمز به‌عنوان مهم‌ترین شاهراه کشتیرانی، حمل‌ونقل و انتقال انرژی جهان، تقویت بیشتر این همکاری‌های تجاری نیز می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در تقویت امنیت منطقه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.