کد خبر: 11539
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴
گروه : ایران

همه باید به تیم مذاکره‌کننده اعتماد داشته باشند

همه باید به تیم مذاکره‌کننده اعتماد داشته باشند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بر لزوم حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران تاکید کرد و گفت که در این صورت است که این تیم می‌تواند شجاعانه و قاطعانه از منافع ملی کشور و عزت ملت ایران دفاع کند.

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌و‌گو با ایسنا، ‌اظهار کرد: بیانات مقام معظم رهبری در روز گذشته نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه ولایت فقیه در نظام جمهوری اسلامی ایران است و نشان می‌دهد این جایگاه سر بزنگاه تکلیف را روشن و خطوط را ترسیم می‌کند.

وی افزود: مقام معظم رهبری با اشاره به خطوط قرمز و اصول و منافع ملی کشور و عزت ملت ایران فرمودند هنوز توافقی نگاشته نشده و آن چه هست چارچوب بیانیه و فکت شیتی است ارائه شده و بنا است تیم مذاکره کننده خود را برای نگارش توافق نهایی آماده کند. ایشان همچنین گفتند که انتقادات، نظرات و پیشنهادات مخالفین و کسانی که نظری دارند شنیده و تلاش شود منافع ملی کشور و آنچه که برای پایداری توان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران لازم است در توافق گنجانده شود، مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر بی‌اعتمادی به طرف مقابل ایران در مذاکرات یادآور شد: بر اساس فرمایشات ایشان طرف مقابل مورد اعتماد نیست و معلوم نیست حتی اگر وعده نقدی بدهد به وعده‌اش پایبند باشد لذا باید با این نگاه وارد مذاکره شد و فریب حیله‌کاری و اقدامات مزورانه حریف را نخورد چراکه دشمن غیر قابل اعتماد است و هدفش اقدام علیه ملت ایران و منافع ملی کشور است و تیم مذاکره باید به این موضوع اشراف داشته باشد.