کد خبر: 5194
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳

همدلی دانش آموزان با مردم مناطق محروم زیرکوه

همدلی دانش آموزان با مردم مناطق محروم زیرکوه

اردوی جهادی انجمن های اسلامی دانش آموزان امسال با حضور ۲۰۰ دانش آموز منتخب شهر تهران برگزار شد.


به گزارش جها ن اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در این رابطه با اشاره به اینکه این اردوی جهادی سه هفته به طول می انجامد، افزود: دانش آموزان منتخب شهر تهران به سه گروه تقسیم شدند و در سه هفته از هفتم تا ۲۸ شهریور ماه برای شرکت در اردوهای جهادی تابستانه به بخش زیرکوه استان خراسان جنوبی اعزام شده اند.

ساعد رمضانعلی هدف از برگزاری این دوره را بالا بردن روحیه ایثار و استقامت با تمرین قناعت و حفظ نظم جمعی دانش آموزان، محرومیت زدایی و ارتقای مهارت های تخصصی اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان و توانمندسازی آنها در راستای کار گروهی دانش آموزی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: دانش آموزان دراین اردو جهادی به تکمیل ساختمان یک باب حسینیه، ساخت حمام و سرویس های بهداشتی عمومی، لایروبی چشمه آب و کانال کشی در منطقه محروم بخش زیرکوه خراسان جنوبی می پردازند.

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان درباره برنامه های اتحادیه در حاشیه این اردوی جهادی بیان کرد: از برنامه های اصلی این اردو می توان به دیدار با خانواده های شهدا، برگزاری خیمه های معرفت و حلقه های تشکیلاتی و همچنین مسابقات فرهنگی اشاره کرد.

رمضانعلی با بیان اینکه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در این اردو علاوه بر فراهم آوردن امکانات در مناطق محروم رویکرد فرهنگی تربیتی است، خاطرنشان کرد: دانش آموزان در پایان اردوهای جهادی امسال به زیارت حرم مطهر ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) مشرف می شوند.