کد خبر: 11958
تاریخ انتشار: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

هر کس توانایی ندارد طرح‌های معدنی را پس بدهند

هر کس توانایی ندارد طرح‌های معدنی را پس بدهند

گروه تولید: وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ پروژه معدنی نباید متوقف شود و اگر صاحب پروژه ای احساس می کند که توانایی ادامه راه را ندارد پس از اعلام به این وزارتخانه،می توان آن را به افراد ذی صلاح واگذار کرد.

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: با کمبود گندله آهن مواجه هستیم که می بایست تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاریهای جدید در این بخش معطوف کنیم.

محمد رضا نعمت زاده در نشست پایش 33 طرح کنسانتره و سنگ آهن ؛ با اشاره به اینکه باید از خام فروشی مواد معدنی بطور جد پرهیز شود، افزود: بهتر است محل اجرای پروژه های معدنی اعم از کنسانتره و گندله نزدیک اسکله ها؛جاده های ترانزیت و خطوط ریلی باشد تا جابه جایی بطور ساده و سریع صورت گیرد

به گفته نعمت زاده؛ انتخاب پیمانکار مناسب؛ تجهیزات بکار گرفته شده در اجرای طرحهای معدنی،اعمال مدیریت زمان ، جانمایی مناسب برای اجرای پروژه ها؛ انجام سرمایه گذاریهای جدید در جاهای مستعد و نزدیک به دریای آزاد،استاندارد سازی؛تعامل با بانکهای عامل از دیگر مواردی است که صاحبان پروژه های معدنی می بایست درامورات خود بکار گیرند.

وزیر صنعت، معدن وتجارت در بخش دیگری ازسخنان خود گفت: جهت گیری اصلی ما برای تولید 50 الی 60 میلیون تن فولاد است که این مهم با تکمیل زنجیره تولید فولاد واکتشافات جدید معدنی با وجود منابع وافر و ارزان نیروی کار و انرژی در کشور ، محقق می شود.

نعمت زاده افزود: در سال جاری درنظر داریم در 3 حوزه خودرو، فولاد ولوازم خانگی برنامه های جدیدی را پیاده سازی نماییم.