نقش محصولات چاپی در تبلیغات

0
۱,۵۱۵ بازدید

امروزه در همه شرکت‎های کوچک و بزرگ از صنایع چاپ هم برای تبلیغات و هم برای چیزهای دیگر استفاده فراوانی می‎شود. چاپ خانه‎ها محصولاتی مانند لیبل، کاتالوگ، بروشور، تراکت و… را برای شرکت‎ها چاپ می‎کنند تا آنها بتوانند کسب و کار خود را گسترش دهند.

استفاده از محصولات چاپی برای تبلیغات بسیار مورد توجه شرکت‎های کوچک و بزرگ قرار گرفته است. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد اما از میان آنها می توان به قیمت مناسب‎تر این تبلیغات نسبت به تبلغات دیگری مانند ساخت ویدئو به‎عنوان مهم‌ترین دلیل اشاره کرد. اما از آنجایی که امروزه تقریبا همه شرکت‎ها از این مدل تبلیلغات استفاده می‎کنند اگر شما هم یک کار معمولی و رایج تولید کنید ممکن است در انبوه تبلیغات گم شده و اصلا دیده نشود. بنابراین مهم‎ترین اصل برای اینکه یک تبلیغ چاپی موفق باشد، طراحی آن است.

اگر بتوانید یک طراحی خاص انجام دهید که مردم به محض دیدنش جذب آن شوند و اطلاعات داخل تراکت، بروشور و… شما را بررسی کنند، می‎توانید یک تبلیغ بسیار موفق با کمک صنایع چاپی داشته باشید. در این مقاله یه بررسی دو نمونه از محصولات صنعت چاپ که شرکت‌ها از آن استفاده می‎کنند یعنی چاپ کاتالوگ و چاپ لیبل بپردازیم. اگر شما هم دوست دارید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید، با روتا پرینت همراه باشید.

نقش کاتالوگ در تبلیغات

یکی از انواع چیزهایی که برای تبلیغات استفاده می‎شود، ماتالوگ است. امروزه دیگر نمی توان شرکتی را پیدا کرد که برای معرفی و تبلیغ کار خود حتی یک بار برای چاپ کاتالوگ اقدام نکرده باشد. قبل از هرچیز باید به این سوال پاسخ داد که کاتالوگ چیست. کاتالوگ شبیه به یک دفترچه راهنماست که در آن اطلاعات و توضیحاتی درباره محصول یا خدمتی که یک کسب و کار ارائه می‎کند؛ داده شده است.

کاتالوگ‎ها را در ابعاد بسیار زیادی چاپ نمی‎کنن. آنها را یا به دست واسطه‎هایی که قصد فروش و بازاریابی محصول را دارند می‎رسانند تا براساس اطلاعات موجود در آن بتوانند برای محصول بازاریابی کنند و یا از طریق پست به‎صورت اتفاقی به‎دست مشتریان برسانند. کاتالوگ‌ها معمولا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم وزن دارند و آنها را بر اساس طرح و موضوع و اندازه‎شان صحافی می‎کنند. این صحافی می‎تواند به روش‎های اتصال سیمی، اتصال چسب گرم، صحافی منگنه و فنر دوبل انجام شود. لازم به ذکر است که صحافی نقش زیادی در زیبا جلوه دادن یک کاتالوگ دارد و همچنین آن را باید دلیل اصلی تفاوت کاتالوگ با بروشور دانست.

همه چیز درباره چاپ لیبل

چاپ لیبل را باید یکی رایج ترین فعالیت های صنعت چاپ دانست که تقریبا در همه شرکت ها و کسب و کارها استفاده های فراوانی دارد. لیبل کاربرهایی همچون استیکرها، برچسب زدن به اجناس، برچسب زدن به بخش های مختلف، نشان دادن یک پیام تبلیغاتی روی محصول و… دارند اما اصلی ترین کاربرد آنها را باید بیان اطلاعات مهم در جهت شناختن، توزیع کردن و ارائه یک راهنما برای محصول دانست. لیبل ها معمولا به صورت افست در اندازه‎، شکل‎ها و رنگ‎های مختلف چاپ می شوند.

در چاپ لیبل اولین موردی که باید بدان توجه کنیم این است چه نوع برچسبی برای این کار مناسب می‎باشد. منظور از نوع برچسب این است که مشخص کنیم می خواهیم از کاغذی، صدفی، PVC و یا جنس دیگری استفاده کنیم. در مرحله بعدی باید به چیزهایی مانند روش چسبندگی، پوشش های محافظتی، زیبایی محصول و … توجه شود. در نهایت و در آخرین مرحله کار با استفاده از تیغ و قالب مشخص ابعاد و شکل برچسب را مشخص می‎کنیم.

اگر قصد دارید برای کسب و کار خود لیبل سفارش دهید، باید اطلاعات بالا را با دلیلی که می‎خواهید به‎خاطرش لیبل سفارش دهید، تطبیق داده و آن برچسبی را سفارش دهید که بیشترین کاربرد را برایتان داشته باشد.

تفاوت لیبل و کاتالوگ در چیست

مشخصا لیبل و کاتالوگ از زمین تا آسمان با هم فرق دارند. این تفاوت ها هم از نظر ظاهری است و هم از نظر کاربرد. از لیبل بیشتر برای طبقه بندی ها استفاده می شود و شاید تنها کاربرد تبلیغاتی آن را باید زمانی دانست که روی محصول برای معرفی زده می‎شود اما کاتالوگ برای معرفی محصول به مشتری طراحی شده و به دست او خواهد رسید. از نظر ظاهری هم کاتالوگ‎ها مانند دفترچه راهنمایی هستند که صحافی می‎شوند درحالی که لیبل‎ها کاغذهایی برچسب‎دار در رنگ‎ها و اندازه مختف هستند که می‎توان آنها را روی سطوح مختلف چسباند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=106838