نفت در سه ماهه سوم سال میلادی به ۸۰ دلار می رسد

0
۱۷۴ بازدید

موسسه گلدمن ساکس با تجدیدنظر در پیش بینی های قبلی خود، پیش بینی کرده که قیمت نفت برنت در سه ماهه دوم سال به ۷۵ دلار و در سه ماهه سوم به ۸۰ دلار برسد.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۱.۴۱ درصدی  و۹۲سنت کاهش داشت و به قیمت۶۴ دلارو۲۳سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با کاهش۱۷صدم درصدی وبا ۱۱ سنت کاهش به ۶۳ دلارو ۷۹سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۱.۲۱ درصدی و۸۰ سنت کاهش به۶۵ دلارو۱۴سنت رسید.

به دنبال انتشار آمارهای قوی تر از انتظار از بازار کار آمریکا و تصمیم اوپک و متحدانش مبنی بر عدم افزایش تولید در ماه آوریل، قیمت نفت روز جمعه شاهد جهش حدودا ۳ درصدی بود و به بالاترین رقم ها طی بیش از یک سال گذشته رسید.

پس از آنکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس توافق کاهش تولید خود را تا ماه آوریل تمدید کرد و تنها مصونیت های کوچکی برای روسیه و قزاقستان در نظر گرفت، قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد بیش از ۴ درصد افزایش بود.

جیووانی استانوو، تحلیلگر موسسه یو بی اس اویل در این باره گفت: «اوپک پلاس بر سر اتخاذ یک موضع محتاطانه به اجماع رسیده… و تصمیم گرفته تولید خود را در ماه آوریل تنها ۱۵۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد. این در حالی است که فعالان بازار انتظار افزایش ۱.۵ میلیون بشکه ای را داشتند.»

عامل دیگری که سرمایه گذاران را غافلگیر کرده، تصمیم عربستان مبنی بر تداوم کاهش یک میلیون بشکه ای تولید روزانه در ماه آوریل بوده است. این در حالی است که قیمت نفت در طی ۲ ماه گذشته و به دنبال افزایش جمعیت واکسینه شده در کشورهای مختلف شاهد رشد چشمگیری بوده است.

موسسه گلدمن ساکس با تجدیدنظر در پیش بینی های قبلی خود، پیش بینی کرده که قیمت نفت برنت در سه ماهه دوم سال به ۷۵ دلار و در سه ماهه سوم به ۸۰ دلار برسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=136224

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here