کد خبر: 177545
تاریخ انتشار: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

نفت امارات جایگزین نفت روسیه در اروپا شد

نفت امارات جایگزین نفت روسیه در اروپا شد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، آخرین باری که نفت امارات به یک بازار اروپایی ارسال شد، مربوط به سال ۲۰۲۰ بود که یک محموله نفت ابوظبی راهی ایتالیا شد و از آن زمان به بعد هیچ نفتی از ابوظبی به اروپا صادر نشده است. حالا موسسه ریفینیتیو اکون آمار داده که قرار است اروپایی‌ها با واردات نفت از ابوظبی آن را‌‌‌‌‌‌‌‌ جایگزین نفت روسیه کنند.

به گزارش رویترز، گزارش موسسات خطوط کشتیرانی نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ اروپایی نظیر توتال انرژیز یک نفتکش را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بارگیری نفت ابوظبی در اوایل ماه «می» اجاره کرده است و می‌خواهد آن را‌‌‌‌‌‌‌‌ به اروپا ببرد.

گفته می‌شود؛ این نفت قرار است نفت درجه موربان ابوظبی را‌‌‌‌‌‌‌‌ به انگلیس ببرد و حجم آن هم معادل یک میلیون بشکه برآورد شده است.

اتحادیه اروپا چند وقتی است که درگیر بحث تحریم واردات نفت از روسیه است و ولادیمیر زلانسکی، رئیس جمهور اوکراین بارها از اروپا خواسته تا واردات نفت و گاز از روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌ کنار بگذارند. اوضاع پس از بروز انفجار و آتش‌سوزی در یک تاسیسات ذخیره‌سازی نفت در منطقه بریانسک روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین بدتر شده و مسکو می‌گوید این آتش‌سوزی به خاطر حمله اوکراین رخ داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.