شنبه 18 آذر، 1402

کدخبر: 1270 14:25:17 1393-01-30
نظرسنجی ها حکایت از کاهش نرخ طلا دارد

نظرسنجی ها حکایت از کاهش نرخ طلا دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
نظرسنجی ها حکایت از کاهش نرخ طلا دارد

نظرسنجی ها حکایت از کاهش نرخ طلا دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز از کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار نشان می دهد که قیمت طلا در هفته پیش رو روند نزولی خواهد داشت .
به گزارش کیتکو نیوز، پیش بینی کارشناسان اقتصادی نسبت به افت قیمت طلا در هفته جاری در شرایطی است که قیمت این فلز زرد در هفته گذشته نیز با افت نسبی روبرو شده و بار دیگر به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسیده است.
بر اساس این گزارش از ۳۳ کارشناس اقتصادی این هفته ۲۱ نفر در نظرسنجی کیتکو نیوز شرکت کرده اند که از این تعداد نیز ۷ نفر به افزایش قیمت طلا رای داده اند. ۱۲ نفر از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد و ۲ نفر نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییر چندانی نخواهد داشت.
کارشناسان اقتصادی در نظرسنجی هفته گذشته افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند ولی قیمت این فلز زرد در روزهای گذشته با کاهش ۱٫۸ درصدی روبرو شده است.
"کن موریسون" سردبیر روزنامه آنلاین موریسون در این باره تاکید کرد، ۱۵ آوریل امسال مانند سال گذشته نبود. سال گذشته قیمت طلا با افت شدید ۱۴۰ دلاری روبرو شد. به نظر من قیمت طلا در هفته جاری سطح مقاومتی ۱۲۸۰ یا ۱۲۷۵ دلاری را شکسته و شاید دوباره سطح ۱۲۰۰ دلاری را تجربه خواهد کرد.
کارشناسانی هم که به افزایش قیمت طلا در هفته جاری رای داده اند بر این باورند که افت قیمت طلا در هفته گذشته به حدی سریع و زیاد بوده است که قیمت این فلز زرد بار دیگر در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
به گزارش طلا ، آدریان دی رئیس موسسه مدیریت سرمایه آدریان دی نیز گفت، قیمت طلا ممکن است هفته آینده افزایش یابد ولی بازار منتظر انتشار اخبار اقتصادی چین است.
توصیه کارشناسان اقتصادی به سرمایه گذاران طلا
کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی توصیه می کنند که در شرایط کنونی برای خرید طلا عجله نکنند.
به گزارش پایگاه اینترنتی ریسورس اینوستر، تجزیه و تحلیل های اقتصادی نشان می دهد که مهمترین عامل تاثیر گذار بر روند تحولات قیمت طلا در کوتاه مدت نوسانات شاخص سهام آمریکا خواهد بود. تحلیلگران بازار طلا توصیه می کنند که برای خرید طلا در شرایط کنونی باید بسیار محتاط بود .
بر اساس این گزارش قیمت طلا که ۱۷ مارس به بیش از ۱۳۹۲ دلار رسیده بود بار دیگر با حدود ۱۰۰ دلار کاهش به کمتر از ۱۲۹۴ دلار رسیده است. به نظر می رسد بهبود شرایط اقتصادی آمریکا و کاهش نسبی نگرانی ها نسبت به بحران سیاسی اوکراین تاثیر زیادی بر افت مجدد قیمت طلا داشته است.
به گزارش طلا ، کارشناسان اقتصادی همچنین معتقدند شاخص ارزش دلار نیز عامل مهم و تعیین کننده ای در قیمت طلا خواهد بود. در صورت کاهش شاخص ارزش دلار قیمت طلا طبیعتا افزایش خواهد یافت.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |