نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران اعلام کرد: ادامه فعالیت اصناف ارائه کننده خدمات ضروری

0
۲۱۰ بازدید

نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران گفت: طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها مبتنی بر جغرافیای شهرها و متناسب با شیوع ویروس کووید۱۹ در غالب گروه‌های زرد، نارنجی و قرمز تدوین شده است و مشاغل گروه یک در سراسر کشور مجاز به فعالیت هستند.

نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران گفت: طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها مبتنی بر جغرافیای شهرها و متناسب با شیوع ویروس کووید۱۹ در غالب گروه‌های زرد، نارنجی و قرمز تدوین شده است و مشاغل گروه یک در سراسر کشور مجاز به فعالیت هستند.

به گزارش جهان اقتصاد، جلال الدین محمد شکریه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، با ضروری دانستن فعالیت مشاغل صنفی گروه یک به واسطه نوع خدمات و رفع نیازهای روزانه در جامعه اظهار کرد: با آغاز شروع طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها سایر گروه‌های ۳,۲ و۴ متناسب با موقعیت و جغرافیای شهرها و استان‌ها ملزم به رعایت حداکثری قوانین اعلام شده در مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا هستند و در صورت امتناع و عدم رعایت مصوبات مطابق قانون برخورد خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف گیلان اظهار کرد: در پی جلسات متعدد با بخشداران، فرمانداران و استانداران با توجه به تفویض اختیارات به استانداری‌ها هماهنگی های لازم با اتحادیه‌های ذیربط در خصوص اجرای دقیق و نظارت بر رعایت تعطیلی‌ها و محدودیت‌های فعالیت مشاغل صنفی به عمل آمده است و چنانچه در طى اجراى طرح با محدودیت خاصى روبرو شویم مراتب از طریق استاندارى پیگیرى خواهد شد تا در صورت لزوم به ستاد ملى اعلام گردد.

وى تصریح کرد: خوشبختانه رئیس اتاق اصناف ایران به عنوان نماینده اصناف در کمیته هاى عالى تصمیم ساز حضور داشته و همواره زمینه انتقال مشکلات و انتظارات جامعه اصناف را فراهم مى سازد. لذا تعیین صورت مشاغل در گروه هاى مختلف با طرح و نظارت اصناف و همچنین با رعایت ملاحظات وزارت بهداشت و درمان و توجه به توصیه هاى فنى ایشان تعیین مى شود. گفتنى است با توجه به وابستگى رسته هاى صنفى دو برخى مشاغل رایزنى هاى لازم براى صدور مجوز فعالیت تعدادى از رسته ها در حال انجام است تا بتواند در گروه هاى شغلى یک یا دو متناسب با نقاط زرد و نارنجى قرار گیرد. شکریه با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا به عنوان یک بحران اجتماعی ناشناخته معضلات بسیاری را در سراسر جهان ایجاده کرده و مختص به کشور ما نیست، اعلام کرد: از اسفند سال گذشته تا به امروز اصناف در مواجهه با این پدیده نوظهور با چالش‌های اقتصادی بسیاری روبرو و آسیب‌های جبران ناپذیری را متحمل شده‌اند و نیازمند حمایت های لازم جهت کاهش هزینه هاى جارى فعالیتشان نظیر بخشودگی مالیاتی تخفیف هاى بیمه اى در نظام تامین اجتماعى، ممانعت از برگشت خوردن چک ها و تخصیص اعتبار لازم براى تسهیلات وام هاى قرض الحسنه

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=120834