دوشنبه 27 فروردین، 1403

کدخبر: 1047 14:48 1393/01/23
منطقه‌ای شدن وام خرید مسکن

منطقه‌ای شدن وام خرید مسکن

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
منطقه‌ای شدن وام خرید مسکن

منطقه‌ای شدن وام خرید مسکن

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : مدیرعامل بانک مسکن گفت: منطقه‌ای شدن پرداخت وام خرید مسکن وارد مرحله جدی خود شده و در انتظار مصوبه بانک مرکزی است.
مسئولان ارشد بانک مسکن اواخر سال گذشته بعد از افزایش 15 میلیون تومانی و رسیدن وام مسکن به 35میلیون تومان، بحث منطقه‌ای شدن پرداخت وام خرید مسکن را مطرح کردند .
بنابراین گزارش فارس، محمد هاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن در خصوص منطقه‌ای شدن وام خرید مسکن گفته بود که از آنجایی که افزایش وام مسکن بعد از ۸ سال انجام شده بانک مسکن پیشنهادهایی را برای منطقه‌ای شدن این وام به بانک مرکزی ارائه کرده است.
بت شکن در خصوص سقف کنونی وام خرید مسکن نیز نکاتی را اعلام کرده و گفته بود که وام خرید مسکن فعلاً 35میلیون تومان است، بنابراین شاید این عدد برای تهران کفاف خرید یک واحد مسکونی را ندهد.
بت شکن معتقد بود که برآوردها نشان می‌دهد که متوسط فروش مسکن در شهرستانها یک میلیون و 650 هزار تومان است و این سقف وام می‌تواند کمک خوبی برای خرید مسکن باشد.
به گفته بت‌شکن به هر حال منطقه‌ای شدن وام مسکن می‌تواند تا حدودی این موضوع را برطرف کند که به همین دلیل پیشنهادی را برای منطقه‌ای کردن وام مسکن به بانک مرکزی داده‌ایم.
یک مقام مسئول در بانک مسکن که نخواست نامش فاش شود به فارس گفت: پیشنهاد منطقه‌ای شدن پرداخت وام مسکن دو ماه است که به بانک مرکزی اراده شده است و منتظر مصوب شدن این پیشنهاد جدید از سوی بانک مرکزی هستیم.
وی ادامه اداد: در همان زمان که این پیشنهاد به بانک مرکزی ارائه شد، بانک مرکزی اعلام کرد که سقف وام مسکن به تازگی افزایش یافته است، پس بگذارید چند ماهی از این مصوبه بگذرد، تا جلساتی درباره این پیشنهاد نیز برگزار شود.
بر اساس این گزارش، اما از بانک مسکن خبر می‌رسد که مسئولان ارشد بانک مسکن بر روی این ایده به خوبی کار کرده‌اند و در جلسات کارشناسی خود با بانک مرکزی عنوان کرده‌اند، وام 35 میلیونی مسکن کفاف خرید مسکن در تهران و برخی شهرهای بزرگ را نمی‌دهد.
این گزارش می افزاید: چنانچه بانک مرکزی با این پیشنهاد موافقت کند، به نظر می‌رسد طی یک یا دو ماه آینده باز هم شاهد افزایش سقف وام مسکن (سقف کنونی 35 میلیون تومان) خواهیم بود.
مسئولان ارشد بانک مسکن در زمان افزایش سقف وام خرید مسکن اعلام کردند که اگر این افزایش سقف تاثیر منفی بر قیمت‌ها نگذارد، باز هم سقف وام مسکن افزایش می‌یابد.
بنا به وعده مدیرعامل بانک مسکن مبنی بر اینکه با گذشت 3 ماه از مصوبه افزایش سقف وام مسکن (17 دی ماه 92) و منفی نبودن تاثیر این مصوبه بر بازار مسکن روی افزایش مجدد سقف وام مسکن بازهم نظر خواهیم داشت.
گزارش از سطح شهر و به گفته برخی از مشاوران املاک حاکی است که وام 35میلیون تومانی تاثیری بر بالا بردن قدرت خرید مسکن نداشته است و قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار نداده است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |