یکشنبه 13 فروردین، 1402

کدخبر: 14414 13:07:24 1394-05-05
مفسدان به "دریاخواری" روی آورده اند!

مفسدان به "دریاخواری" روی آورده اند!

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مفسدان به "دریاخواری" روی آورده اند!

مفسدان به "دریاخواری" روی آورده اند!

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

پدیده زمین خواری همواره به عنوان یکی از مهمترین معضلات کشور محسوب شده است؛ با این حال در سالهای اخیر با شدت گرفتن این پدیده نه تنها شاهد برخوردهای جدی با آن نبودیم بلکه با هجوم سازندگان غیرمجاز به دامنه کوهها مساله کوه خواری هم ظهور کرد! اما این روزها خبرهایی به گوش می رسد که نشانگر حرکت مفسدان به سوی سواحل است، این پدیده به گفته آگاهان "دریاخواری" نام گرفته است.

در همین رابطه،نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی گفت:متاسفانه در سالهای مختلف ومتمادی مسئولیت وزیر جهادکشاورزی ساحل و دریای مازندران مورد تجاوز افراد و بخش‌های دولتی قرارگرفته و حجتی باید نسبت به این مسئله پاسخگو باشد.

قاسم احمدی لاشکی با اشاره به حضور وزیر جهاد کشاورزی در جلسه روز سه شنبه هفته جاری کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان گفت: سوال بنده از وزیر جهاد کشاورزی مربوط به تجاوز اشخاص و بخش های دولتی به ساحل و دریای مازندران است.

عضو کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: متاسفانه در سالهای متمادی گذشته و حال که آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی بودند سواحل و دریای مازندران مورد تجاوز اشخاص و بخش های دولتی قرار گرفته و وزیر باید نسبت به این معضل پاسخگو باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این احمدی لاشکی نسبت به این مسئله که مفسدان پس از"زمین خواری "به "دریاخواری" روی آورده اند! اعلام کرد: متخلفان با خشک کردن دریا بخش هایی را به تملک خود درآورده اند و با این وضعیت اگر در آینده بخواهیم جاده های ساحلی را احداث کنیم با مشکل روبرو شده و با متصرفان غیر قانونی دریا درگیری خواهیم داشت.

احمدی لاشکی از پیش روی تخطی گران و زمین خواران تا دریاها خبر داده و می افزاید: در مناطق شمال کشور نه تنها زمین خواری باب شده است بلکه تخطی گران تا دریا پیش رفته اند و دریا خواری هم باب شده است.

دادستان مرکز مازندران نیز اواخر سال گذشته در نشست خبری از ۱۲۳ مورد تجاوز به عرصه دریایی مازندران خبر داده و نسبت به پدیده دریاخواری هشدار داده بود.

حجت‌الاسلام اسدالله جعفری دادستان مرکز مازندران با بیان اینکه قضات ملاحظه‌کاری را کنار بگذارند، تاکید کرده بود: مشکل قانونی در بحث سواحل نداریم.

این مسئول ادامه می دهد: دستگاه قضا با بیش از ۶ هزار مترمربع سازه‌های دریایی غیرمجاز برخورد کرد که از این رقم بیش از ۳۳۰ فقره مربوط به دستگاه‌های دولتی و ۳۶ درصد هم مربوط به بخش خصوصی است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |