جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 2708 14:13 1393/04/02
معاون رییس جمهور در امور زنان: زنان تجرد قطعی را انتخاب نمی‌کنند

معاون رییس جمهور در امور زنان: زنان تجرد قطعی را انتخاب نمی‌کنند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
معاون رییس جمهور در امور زنان: زنان تجرد قطعی را انتخاب نمی‌کنند

معاون رییس جمهور در امور زنان: زنان تجرد قطعی را انتخاب نمی‌کنند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه با پدیده‌ای به نام زنانه شدن فقر روبه‌رو هستیم،


گفت: این پدیده به ویژه در میان زنان سرپرست خانوار دیده می‌شود و خدا نکند که با زنانه شدن اعتیاد نیز مواجه شویم.
به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در نشست هم‌اندیشی که امروز به مناسبت فرا رسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، افزود: در حال حاضر تعداد زنان درگیر اعتیاد بسیار کمتر از مردان است به گونه‌ای که ۹٫۳ درصد معتادان را زنان تشکیل می‌دهند. البته اعتیاد شوهران تاثیر زیادی بر زنان دارد و آنان و کودکانشان را در معرض انواع خشونت‌های خانگی قرار می‌دهد، بنابراین باید به این حوزه توجه کافی داشته باشیم.
وی با اشاره به توزیع میزان تاثیر مواد مخدر در رفتار افراد گفت: استعمال مواد مخدر۶۵ درصد موجب همسرآزاری، ۵۵ درصد موجب طلاق، ۳۰ درصد موجب کودک آزاری، ۲۵ درصد موجب قتل و ۲۵ درصد موجب نزاع و خشونت می‌شود. از سوی دیگر در سال ۹۲، ۱۶ درصد مرگ زنان معتاد نسبت به سال ۹۱ افزایش یافت.
مولاوردی افزود: ۱۰ تا ۱۵ درصد معتادان بهبود یافته بی‌خانمان هستند و بیش از۶۰ درصد معتادان پس از ترک مواد دوباره به سمت مصرف مواد روی می‌آورند.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه افزایش میزان گرایش زنان و دختران به مواد محرکه روانگردان بسیار نگران‌کننده است، تاکید کرد: در این شرایط پنهان‌کاری آنان، انگ زدن جامعه به زنان و دختران معتاد و ترد شدگی، مساله این دست از زنان و دختران را بغرنج می‌کند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: حوزه اعتیاد زنان را به دلایل عدیده‌ای نیازمند توجه می‌دانیم و لازم است در این زمینه اقدامات لازم را صورت دهیم.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به سن امید به زندگی زنان اظهار کرد: در حال حاضر با زنانه شدن سالمندی و سرپرستی خانوار مواجه هستیم. طبق آمار سرشماری سال ۹۰، ۱۲٫۱ درصد خانواده‌های ایرانی دارای سرپرست زن هستند، این در حالی است که این آمار در سال ۸۵، ۹٫۵ درصد بود.
وی افزود: یکی از دلایل افزایش زنان سرپرست خانوار بالا رفتن آمار طلاق است و علاوه بر آن شاهد افزایش تعداد زنان خودسرپرست به دلیل افزایش سن ازدواج و فارغ‌التحصیلی دختران از دانشگاه‌ها هستیم.
مولاوردی افزود: تعداد زنان سرپرست خانوار به دلایلی مانند افزایش شمار زنان بیوه به دلایلی چون تصادفات جاده‌ای بیشتر شده است.
معاون رییس جمهور در امور زنان با بیان اینکه موافق اصطلاح تجرد قطعی نیستم، تصریح کرد: به نظر من اینگونه نیست که زنان تجرد قطعی را انتخاب کنند  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |