کد خبر: 7097
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳
گروه : فرهنگ

معاون ارزشیابی و نظارت آثار سازمان سینمایی: ماندگاری سینما به درآمد گیشه وابسته است

معاون ارزشیابی و نظارت آثار سازمان سینمایی:  ماندگاری سینما به درآمد گیشه وابسته است

معاون ارزشیابی و نظارت آثار سازمان سینمایی در بازدید از پشت صحنه فیلم 'اسب سفید پادشاه' به کارگردانی محمدحسین لطیفی گفت: تنها در صورتی سینما به حیات طبیعی خود بر می گردد که بخش مهمی از فیلم ها بتوانند هزینه تولید و سود منصفانه خود را از گیشه تامین کنند

.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد احسانی با حضور در پشت صحنه این اثر سینمایی، گفت: وجود کارگردانانی مانند لطیفی که در سابقه خود فیلم ها و سریال های پرمخاطبی داشته اند مغتنم است.

وی افزود: جذب مخاطب در عین داشتن دغدغه های اجتماعی و اخلاقی کار پیچیده و سخت و البته اندیشمندی است.

احسانی افزود: جذب مخاطب به هرقیمت هم مطلوب نیست بلکه هر اثر هنری باید با استفاده از مضمون صحیح و ساختار و فرم مناسب ضمن احترام به شعور مخاطب در یک روند تدریجی سطح سلیقه او را هم ارتقاء دهد.

وی ادامه داد: در کنار سینمایی که با مخاطب عام مواجه است بخش دیگری نیز که از آن به سینمای هنری و فرهنگی تعبیر می شود ضروری است.

به گفته احسانی، این سینما که معمولا توسط مخاطبین و علاقه مندان حرفه ای تر سینما دنبال می شود فرصتی است که تولیدکنندگان آثار سینمایی و مخاطبین آنها عرصه ها و فضاهای جدیدی را تجربه کنند و از ایستایی و کلیشه شدن مضامین و ساختارها جلوگیری شود.

در ادامه این بازدید محمدحسین لطیفی گفت: فیلم 'پاریس تا پاریس' کار بخش برون مرزی سیما و تله فیلم بود و بعدها نسخه سینمایی از این اثر تهیه شد.

وی درباره فیلم 'اسب سفید پادشاه' اظهار کرد: امروز پس از 8 سال که از فیلم 'روز سوم' می گذرد دوباره به سینما برگشتم و امیدوارم کمرم را محکم ببندم که جدی به سینما برگردم.

این کارگردان سینما توضیح داد: سعی کردم با این کار دست گرمی کنم و کار سنگین من در سینما اثری دفاع مقدسی با عنوان 'مادر مادر مادر' خواهد بود که امیدوارم سال آینده به جشنواره برسانم.

لطیفی تاکید کرد: ژانر فیلم 'اسب سفید پادشاه' را تجربه نکردم و بیشتر همکاران من در این زمینه تجربه داشتند. امیدوارم تجربه موفقی در حضور دوباره ام در سینما داشته باشم.

وی گفت: فیلمبرداری این اثر سینمایی را 17 آبان ماه امسال آغاز کردیم و پایان فیلمبرداری 24 تا 26 آذرماه خواهد بود و امیدوارم تا اول دی ماه این اثر سینمایی را به جشنواره برسانم.

فیلمبرداری فیلم اسب سفید پادشاه در منزلی در حوالی منطقه شاپور تهران ادامه دارد.

فرهاد قائمیان، الناز شاکردوست، مجید یاسر، لیدا عباسی، علی کاظمی و علی طباطبایی از بازیگران این اثر سینمایی هستند.