مشارکت چینی‌ها در ۲۰ طرح پتروشیمی

0
۲۴۳ بازدید

معاون وزیر نفت با اشاره به وجود ۶۷ طرح نیمه کاره پتروشیمی در کشور جزئیات توافق جدید نفتی ایران و چین برای توسعه پتروشیمی‌ها را تشریح کرد و گفت: چینی‌ها فاینانس ۲۰ طرح پتروشیمی ایران را تامین می‌کنند.

به گزارش مهر، عباس شعری مقدم با بیان اینکه هم اکنون ۶۷ طرح در صنعت پتروشیمی برای اجرا وجود دارد گفت: از این تعداد ۲۰ طرح پتروشیمی با استفاده از خط اعتباری چین و ۱۸ طرح و پروژه پتروشیمی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی راه اندازی خواهند شد.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه ۹ طرح پتروشیمیایی هم برای تامین فاینانس از طریق سایر منابع اعلام شده‌اند، اظهار داشت: ۲۰ طرح دیگر پتروشیمی هم در ردیف طرح های متقاضی استفاده از صندوق توسعه ملی قرار دارند.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری‌های جدید و حمایت و مشارکت بانک‌ها راهگشای توسعه صنعت پتروشیمی است، اظهار داشت: سرمایه گذاران در صورت وجود فرمول مشخص برای تعین نرخ خوراک به صورت بلندمدت و نیز تامین پایدار خوراک با اطمینان بیشتری در طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی ایران حضور خواهند یافت.

این مقام مسئول افزود: صنعت پتروشیمی صنعتی پیشرو و رو به رشد است و اگر سرمایه گذاری های جدید در این صنعت محقق شود، می توان جهشی بزرگ را رقم زد که پیامد آن افزایش ظرفیت تولید محصولات متنوع پتروشیمی خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=6199