کد خبر: 6354
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۳
گروه : ایران

محمدرضا خاتمی: می خواهند مردم را دلسرد کنند

محمدرضا خاتمی:  می خواهند مردم را دلسرد کنند

به گزارش ایلنا، محمدرضا خاتمی در حاشیه مراسم ترحیم پدر همسر مهندس حجتی وزیر کشاورزی درباره وضعیت اصلاح طلبان در انتخابات بعدی گفت: آن‌ها حتما برنده هستند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه اصلاح‌طلبان در راستای انتخابات تا به حال چه اقداماتی انجام داده‌اند بیان کرد: همانطور که در انتخابات ریاست جمهوری سال 92با برنامه ریزی پیش رفتند انشاله در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اینگونه عمل خواهند کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: آن‌ها تجربه خوبی دارند که حتما از آن استفاده خواهند کرد.

خاتمی در پاسخ به سوال دیگری درباره پیگیری ممنوع الخروجی‌اش بیان کرد: وکیلم آن موضوع را پیگیری می‌کند ظاهرا شکایتی از سپاه دادسرای امنیت اوین به عنوان اقدام علیه امنیت ملی مطرح شده است بدون اینکه از خود دفاعی کرده باشم.

وی افزود: ظاهرا زمان ممنوع الخروجی طبق قانون شش ماه است که برای من از تیرماه آغاز شده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در باره تعامل دولت و مجلس درباره عدم رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم و تعامل مجلس و دولت گفت: زمانی که انتخابات سال 92 به انجام رسید، مشخص شد که مردم تغییر می‌خواهند.

وی گفت: بخش های قابل توجهی از درون نظام نیز این موضوع را به عنوان یک رویکرد پذیرفته‌اند اما بخش هایی هستند که طی هشت سال گذشته مسبب همه بحران‌ها بودند از این جهت به جای آنکه پاسخگو باشند و از مردم عذر خواهی کنند می‌خواهند با این اعمال مردم را دلسرد کنند.

خاتمی بیان کرد: آن‌ها باید بدانند اگر مردم دلسرد شوند از نظام دلسرد می‌شوند نه از دولت آقای روحانی.

وی در باره مخالفت های مجلس نسبت به دولت گفت: کسانی هستند که جاهایی از دولت را مانند وزارت علوم و وزارت ارشاد هدف قرار داده‌اند و آن‌ها را سنگر‌های از دست رفته می‌دادند که باید حفظ شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: آن‌ها باید بدانند این‌ها سنگر نیستند بلکه جایگاه خدمت به مردم هستند و کسانی باید در راس آن‌ها قرار بگیرند که مطابق برنامه‌های آقای روحانی پیش می‌روند.

وی در پایان اضافه کرد: هدف اصلی آن‌ها دلسردی مردم است که گمان می‌کنم نخواهند توانست به هدف خود برسند و در انتخابات آینده مردم پاسخ محکمی به آن‌ها خواهند داد