قیمت نفت برنت کاهش یافت

0
۳۷۳ بازدید

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت باکاهش ۵۸ صدم درصدی،و۲۶سنت کاهش داشت و به قیمت ۴۴دلار و۷۰سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با کاهش ۲۹ صدم درصدی وبا۱۳ سنت کاهش به قیمت ۴۵دلارو ۸ سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که در این روز، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۱۱صدم درصدی وبا ۱۳ سنت کاهش به۴۵دلارو۸ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که این امیدواری ایجاد شده که به رغم تداوم شیوع گسترده کرونا تقاضا برای نفت در حال افزایش است، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود و در مسیر ثبت دومین هفته افزایشی متوالی خود قرار گرفت.

رابرت یاوگر، تحلیلگر شرکت میزوهو سکیوریتیز گفت: «وضعیت تا حدودی بهبود یافته اما عوامل موثر در بازار هنوز با وضعیت مطلوب فاصله دارند…. بازار با مازاد عرضه روبروست.»

این هفته دولت آمریکا اعلام کرد که میزان ذخایر نفت خام، بنزین و میعانات این کشور طی هفته گذشته شاهد کاهش بوده و پالایشگاه ها اقدام به افزایش تولید خود کرده اند. همین مسئله سبب رشد قیمت ها شد. با این وجود، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از میزان تقاضا برای نفت در سال جاری میلادی را کاهش داده و گفته کاهش سفرهای هوایی به دلیل کرونا موجب افت ۸.۱ میلیون بشکه ای مصرف نفت در سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هم اوایل این هفته گفته بود تقاضای جهانی نفت امسال احتمالا ۹.۰۶ میلیون بشکه کاهش خواهد یافت. اوپک و متحدانش از جمله روسیه از ماه می تولید نفت خود را به میزان حدود ۱۰ درصد تقاضای جهانی کاهش داده اند. در همین حال، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفته انتظار ندارد در نشست کمیته نظارتی گروه اوپک پلاس در هفته آینده تصمیمی سریعی در مورد کاهش تولید نفت اتخاذ شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=108616