قیمت نفت ایران به بالای ۵۰ دلار رسید

0
۲۷۶ بازدید

اب یاوگر، تحلیلگر بازار نفت در موسسه میزوهو گفت: «به رغم خبرهایی که می تواند تاثیر کاهشی داشته باشد ما شاهد رشد قیمت ها هستیم. همه اینها به دلیل بسته محرک مالی جدید دولت آمریکاست.» وی افزود: «احتمال انعقاد توافقی بر سر بسته کمک مالی جدید در تعطیلات آخر هفته وجود دارد.»

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۱.۰۱ درصدی ،و ۴۹سنت افزایش داشت و به قیمت ۴۹دلار رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش۱.۲۶درصدی وبا ۵۵ سنت افزایش به ۴۴ دلارو ۴سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با افزایش۱.۳۰درصدی وبا ۶۵سنت افزایش به۵۰دلارو۶۶سنت رسید.

در حالی که احتمال اعلام یک بسته محرک مالی جدید در آمریکا افزایش یافته و خبرها در مورد تولید و توزیع واکسن کرونا سبب شده تا خبرها در مورد افزایش عرضه نفت و بالا رفتن آمار تلفات کرونا به حاشیه رانده شود، قیمت نفت برنت روز جمعه شاهد رشد بیش از یک درصدی بود و در نزدیکی ۵۰ دلار باقی ماند.

یک طرح حمایتی ۹۰۸ میلیارد دلاری مورد حمایت احزاب جمهوری خواه و دموکرات در کنگره آمریکا در حال پیگیری است.

قیمت هر دو شاخص نفتی در این هفته برای پنجمین هفته متوالی افزایش داشت. در این هفته نفت برنت ۱.۷ درصد و نفت خام آمریکا ۱.۹ درصد رشد را شاهد بود.

باب یاوگر، تحلیلگر بازار نفت در موسسه میزوهو گفت: «به رغم خبرهایی که می تواند تاثیر کاهشی داشته باشد ما شاهد رشد قیمت ها هستیم. همه اینها به دلیل بسته محرک مالی جدید دولت آمریکاست.» وی افزود: «احتمال انعقاد توافقی بر سر بسته کمک مالی جدید در تعطیلات آخر هفته وجود دارد.»

گروه اوپک پلاس متشکل از سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش روز پنجشنبه توافق کردند که میزان تولید نفت خود را از ماه ژانویه تنها نیم میلیون بشکه در روز افزایش دهند، و بخش عمده توافق قبلی خود مبنی بر محدود ساختن تولید را همچنان ادامه دهند. پیشتر انتظار می رفت اوپک پلاس توافق کاهش تولید فعلی خود را بدون هر گونه افزایش تولید حداقل تا ماه مارس ادامه دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=123345

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید