در سی و دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم عنوان شد؛

قشم موفق در عمل به وظیفه ذاتی یک منطقه آزاد

0
۲۱۰ بازدید

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در سی و دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه این سازمان گفت: عملکرد قشم از دید بازدیدکنندگان مجمع تشخیص مصلحت نظام موفق آمیز بوده است.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم ، حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در سی و دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه این سازمان که شامگاه دوشنبه ۲۴ آذرماه برگزار شد، ضمن خوشامدگویی به مشاور جدید در امور خانواده شهدا و ایثارگران بر اولویت قرار دادن امور مربوط به این خانواده‌ها تأکید کرد و بیان داشت: پیگیری مستمر امورات خانواده شهدا و ایثارگران جزیره وظیفه همه ما است.

وی همچنین به جلساتی که در هفته گذشته در تهران با مقامات داشته اشاره کرد و گفت:  امضای تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های سازمان منطقه آزاد قشم و بانک صادرات ایران فرصتی برای بخش خصوصی جزیره است که می‌تواند ضمن کمک به توسعه اقتصاد قشم، تداوم داشته باشد.

مومنی همچنین از جلسه دیدار با محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌عنوان یک جلسه موفقیت‌آمیز یادکرد و افزود: این جلسه در دو بخش ارایه گزارش عملکرد سازمان و صحبت‌هایی در خصوص اصلاح قوانین حاکم بر مناطق آزاد کشور بود که از گزارش بازدیدکنندگان مجمع تشخیص مصلحت نظام از جزیره به‌عنوان یک گزارش عملکردی خوب و موفق یاد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام تا پایان سال تأکید کرد و عنوان داشت: باید برای پروژه‌های افتتاحی دولت تدبیر و امید آمادگی کامل داشته باشیم.

*معاونت اقتصادی درآمدزاترین بخش سازمان منطقه آزاد قشم

در ادامه سی و دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم، ۹ مصوبه موردبررسی قرار گرفت.

عابدین سعادت فر، معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم با بررسی عملکرد ماهانه این سازمان به تفکیک عنوان درآمدی عنوان داشت: معاونت اقتصادی بیشترین حجم درآمدی را در هشت‌ماهه نخست امسال به خود اختصاص داده است.

مرتضی شیخ‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز با ارایه گزارشی از وضعیت کروناویروس در جزیره از اضافه شدن تست Rapid برای تست بیماران کرونایی در جزیره قشم خبر داد گفت: تاکنون از ۹ هزار و ۵۶۳ تن در جزیره تست گرفته‌شده است.

 بررسی طرح جامع سوئکو در بخش محیط‌زیست توسط سید هاشم داخته، مدیر محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد قشم از عناوین دیگر این جلسه بود.

علیرضا کمساری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم گزارشی تحلیلی از مدارس بخش مرکزی و شهاب جزیره ارایه داد که حاکی از پیشرفت بسیار خوب وضعیت آموزش‌وپرورش  در چند سال اخیر داشت.

هم‌اکنون بخش مرکزی با ۲۲۳ مدرسه تعداد ۲۷ هزار و ۵۱۹ دانش‌آموز و بخش شهاب با ۱۳۸ مدرسه تعداد ۱۱ هزار و  219 دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی را تحت نظارت و پوشش‌دارند.

کمساری همچنین با اشاره به بورسیه ۱۹ دانشجوی بومی در سه مرحله توسط سازمان منطقه آزاد قشم از موفقیت این جوانان در تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا خبر داد.

ارایه گزارشی از عملکرد  اداره صدور پروانه و مجوزهای ساختمانی توسط نورالله کرمی، مدیر معماری و شهرسازی سازمان منطقه آزاد قشم بخش دیگری از این جلسه را به خود اختصاص داد که شامل تشریح فعالیت‌های این اداره در حوزه صدور مجوز ساختمانی و صدور گواهی پایان کار بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=124742

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید